Basit Kaynak Makinesi Yapımı

sayın tosun bu konu ilgi çekti, kaçak empedans düştüğünde ısınma olur demişsiniz, tam olarak neden böyle bir ısınma oluyor ? biraz daha teknik açıkkarsanız sevinirim...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
MEB'in eski bir kitabı vardı sanırım şu an piyasada yok o kitapta sorduğunuz tüm soruların cevabı var.

selam,Kaynak makinası ile balkon kapısı demirine elektrik vermek istiyorum,akımın çok olması için,kaynak makinasının uçalarını demire ve şaseyi nereye bağlamam gerekir,birini dokunduğunda çarpması için başka fikri olan varsa görüşlerini bekliyorum,saygılarımla

selam,Kaynak makinası ile balkon kapısı demirine elektrik vermek istiyorum,akımın çok olması için,kaynak makinasının uçalarını demire ve şaseyi nereye bağlamam gerekir,birini dokunduğunda çarpması için başka fikri olan varsa görüşlerini bekliyorum,saygılarımla

mesajı okudum oha dedim
düşük voltajlı yüksek akımın öldürmeyeceği fikrine nerden kapıldın
akım öldürmedi farzedelim düşünce ne olacak adama
sırf cevap için üye oldum
şubat ayında yazmışsın haberlere çıktınmı bu süre içinde

sensörlü lamba bağla kardeşim
istersen lambaya da korna bağla

Forum istatistikleri

Konular
128,401
Kullanıcılar
450,295