12V ayarlı güç kaynağı. LM317 sorunu?

Ampermetre bağlayarak akımı ölçün.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
330mA çekiyor. 0-30V güç kaynağına bağladım 2.5 A kadar akım verdim 10V'a kadar gördüm. Ondan sonra cam sigortalar devreyi açtı. 2.5A çekmesinin imkanı yok kendi adaptörü 1.08A çıkış veriyor. regülatörüde test ettim. 25W 22 Ohm, 25W 10 Ohm ve 50W 0.47 Ohm direnç bağladım. sabit 12V'u gördüm. Regülatör olmadan kendi adaptörü ile sıkıntısız çalışıyor. Empedansı düşükte diyemiyorum haliyle.

Güç kaynağına bağladığınızda kaç volt verdiniz.

Minimum 10amp gerekli yoksa tekliyor :) yada hava basıncı düşürülürse 5-6amp çalışabilir ama düzgün kesim yapmak için 20-30amp evde kullanım için, sanayide ise 50amp ayarlanırsa daha hızlı ve kalın kesim yapar.

Ne kadar çok amper o kadar hızlı ve kalın kesim. Tabi voltaj düşüyor 130-150v arası eğer 300v sabit kalırsa yüz hatta bin amper çeker :)

kabloda sorun varmış filtre devresinden sonra bir yerde kısa devre oluyormuş.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri