Bahçeye yer altından kablo çekmek

kemocan

Üye
Arkadaşlar merhaba. Sizlerden bilgi almak istiyorum.
Köy evimizdeki trafeze abonelikten, bahçenin 200 metre mesafedeki diğer ucuna kuyu ve kamelyeye yer altından kablo çekmek istiyoruz. Kuyuda 1.5 hp dalgıç pompa, kamelyede iki üç tane ampul, su ısıtıcı, buzdolabı kullanacağız. kablo kesiti ne olmalı, pano ve sigorta konmalımı? Başka tavsiyelerinizi varmı? teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar merhaba. Sizlerden bilgi almak istiyorum.
Köy evimizdeki trafeze abonelikten, bahçenin 200 metre mesafedeki diğer ucuna kuyu ve kamelyeye yer altından kablo çekmek istiyoruz. Kuyuda 1.5 hp dalgıç pompa, kamelyede iki üç tane ampul, su ısıtıcı, buzdolabı kullanacağız. kablo kesiti ne olmalı, pano ve sigorta konmalımı? Başka tavsiyelerinizi varmı? teşekkür ederim.

Kullanacağız veya ileride kullanamak istediğiniz ürünlerin kimliklerini , kullanığınız sayaçın kimliği ? ( monofaze trifaze vs gibi ) ve panosunu fotosu ) kaliteli çekimi ) watt veya amper değerlerini yazarsanız arkadaşlar yardımcı olabilirler düşüncesindeyim .

Enerji alacağınız sayaçın çıkışından boşta ( hiç bir ürün çalıştırmadan .) voltaj ölçümlerini yazmanız yararınızadır .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla .....

0.074*L*N/S den % 3 gerilim düşümünü geçmemeniz gerekir. Bunuda formüle koyarsanız 3=0.074*200*1.1/S. S yi burdan çöz. Bı üst norm kesiti seç. Kafadan hesaplıyorum 3*6 antigron veya 3*6 ttr kablo kurtarır. Su ısıtıcısı ile dalgıçı aynı anda kullanmayın. Pakoyla (0 1 2) ikisini bölün. Biri çalışırken diğeri çalışmasın.

Son düzenleme:
0.074*LxN/S den % 3 gerilim düşümünü geçmemeniz gerekir. Bunuda formüle koyarsanız 3=0.074*200*1.1/S. S yi burdan çöz. Bı üst norm kesiti seç. Kafadan hesaplıyorum 3*6 antigron veya 3*6 ttr kablo kurtarır.
Teşekkür ederim, bir arkadaşta 4x6 nyy bakır kablo varmış uygun verebilirim dedi, olabilirmi? Birde kuyunun oraya yani motorun ve cihazların olduğu yer sigorta koymalımıyız?

monofaze dalgıç motor, orta boy buzdolabı evlerde kullanılan su ısıtıcısı
güzel insan, yazmayayım diyorum, yorum yapmayayım diyorum ama kurtlar kaynıyor. yahu bu kullandığın/ kullanacağın aletler/ beyaz eşya veya zımbırtılar devlet sırrı mı? kafandakilerin etiket bilgilerini yaz ki; bizim ustalarımız da hesap kitap edebilsinler. okuma yazma özürlü olduğunuzu sanmıyorum ama soru sorma özürlüsünüz. hani derler ya "ne kaa köfte, o kaa ekmek" sen dök eteğindeki taşları, biz temizleriz. öyle o olur, bu olur boş laflar. ha anlamıyorsan ben söyleyeyim elektrik şakaya gelmez...

Olur. 4*6 ile 3*6 arasında fark yok monofaze için..kablonun biri yedek olur. Elde ne malzeme varsa onu kullanmak lazım. Gidipte başka bir malzeme almak gereksiz stok oluşturur. İkisi arasında çok büyük fiyat farkı yok.

güzel insan, yazmayayım diyorum, yorum yapmayayım diyorum ama kurtlar kaynıyor. yahu bu kullandığın/ kullanacağın aletler/ beyaz eşya veya zımbırtılar devlet sırrı mı? kafandakilerin etiket bilgilerini yaz ki; bizim ustalarımız da hesap kitap edebilsinler. okuma yazma özürlü olduğunuzu sanmıyorum ama soru sorma özürlüsünüz. hani derler ya "ne kaa köfte, o kaa ekmek" sen dök eteğindeki taşları, biz temizleriz. öyle o olur, bu olur boş laflar. ha anlamıyorsan ben söyleyeyim elektrik şakaya gelmez...
Üstadım merhaba.yarın pazar mesafe 52 km ayarlayıp gidebilirsem,bilgileri fotograflarım.teşekkürler
Olur. 4*6 ile 3*6 arasında fark yok monofaze için..kablonun biri yedek olur. Elde ne malzeme varsa onu kullanmak lazım. Gidipte başka bir malzeme almak gereksiz stok oluşturur. İkisi arasında çok büyük fiyat farkı yok.
Teşekkür ederm Üstadım.sağolun varolun

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,611
Son üye
batbat

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri