Yeraltı Kablosu ile dalgıç motor çalıştırmak

şu nasıldır arkadaşlar : https://www.hepsiburada.com/baymak-...rikli-sofben-p-EVBAYBT7000?magaza=CarrefourSA
1-Bu aletin fiş kablosu varmıdır, varsa uzunluğu ne kadardır.
2-Fiş kablosu prize yetişmezse, ortadan kesip ek yaparak prize kadar uzatsam sakıncası olur mu?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Buna fiş olmaz.
Kendi klemensinden buata mesafeye göre 4 lük yada 2,5 luk kablo çekilecek.
Soruyu sorma şeklinden bu işten anlamadığınızı düşünüyorum.
Yanlış yapılırsa, bu işte yangın tehlikesi var.
Bence bir elektrikçi bulun.

Merhaba arkadaşlar , Banyoda buat olmadığı için duvarı delip şofben kablosunu hol e çıkardım. Hol deki buatı açtım , 40 amper sigortayı taktım,şofbeni hangi kablolara bağlamalıyım ? Üstten gelen kablolar Mutfağa , alttan gelen kablolar kullanılmayan küçük odaya, sağdakiler Hol ün prizlerine gidiyor gibi görünüyor.
20210922_165429.jpg

en düşük tüketim kullanılmayan küçük oda ise, oraya bağla.

Ustam köyüm şehire 71 km. mesafede. Baymak yetkili servisini ve elektrikçiyi aradım 350 tl. ye gelliriz diyorlar. Yardım alın diyorsunuz iyi güzel diyorsunuz, haklısınız da ama, imkanım olsa zaten yardım alırdım. Bu foruma neden yazayım ki o zaman. Forumların amacı yardımlaşmaktır zaten.

Ustam köyüm şehire 71 km. mesafede. Baymak yetkili servisini ve elektrikçiyi aradım 350 tl. ye gelliriz diyorlar. Yardım alın diyorsunuz iyi güzel diyorsunuz, haklısınız da ama, imkanım olsa zaten yardım alırdım. Bu foruma neden yazayım ki o zaman. Forumların amacı yardımlaşmaktır zaten.

Tesisatinizda kaçak akım koruma 30 mA rölesiniz varmı ?

Forum amacı yardımlaşmak ama; can güvenliğini tehlıkeye atmak değil. Yardımlaşmakdan zevk alırız ama, sizin sorunun sonunda, size tehlıke, cevap verene vıcdan azabı var.

Tesisatinizda kaçak akım koruma 30 mA rölesiniz varmı ?
evet var ama o da çok hassas. Gök gürlese sigortayı attırıyor hemen. Ayrıca şofben sigortalara 5 metre mesafede olduğu için 3x2.5 kablo aldım, tesisat kablolarıda 2.5 mm. yani tesisat ve şofben kabloları aynı, kutunun içinden çıkan 40mA sigortayı da bağladım
Forum amacı yardımlaşmak ama; can güvenliğini tehlıkeye atmak değil. Yardımlaşmakdan zevk alırız ama, sizin sorunun sonunda, size tehlıke, cevap verene vıcdan azabı var.
Çok haklısınız ama ben soru sorarak zaten bütün riski ve sorumluluğu kabulleniyorum. Karşıdaki yazan arkadaş da bu konuda bilgisi varsa iyi niyeti de varsa yazacak yardım edecek. Bilgisi yoksa ve kötü niyetli biriyse zaten yazmasın.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri