BİNA OTOMASYONU FİKİR VE YARDIM!!

Bahsettiğiniz tüm özellikleri barındırabileek bir sistem için özel bir yazılım yazdırmanız ve yazılımı yazdırdığınız firma tarafından kendi bünyenizdeki Bakım onarım ekibinize eğitim verdirmeniz daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

Daha önce konuda bahsedilen büyük şirketlerden birinde yazılım bölümünde de çalıştım, kesinlikle altyapıya yönetici olarak giriş yapmanıza izin vermezler.

İstekleriniz için ise Knx (intabus) yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum. Bence özel bir yazılım yazdırmak daha mantıklı.

Dilerseniz bu konuda yardımcı olmak isterim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bahsettiğiniz tüm özellikleri barındırabileek bir sistem için özel bir yazılım yazdırmanız ve yazılımı yazdırdığınız firma tarafından kendi bünyenizdeki bakım onarım ekibinize eğitim verdirmeniz daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

Daha önce konuda bahsedilen büyük şirketlerden birinde yazılım bölümünde de çalıştım, kesinlikle altyapıya yönetici olarak giriş yapmanıza izin vermezler.

İstekleriniz için ise KNX (intabus) yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum. Bence özel bir yazılım yazdırmak daha mantıklı.

Dilerseniz bu konuda yardımcı olmak isterim.

Gokturk 82
Bulundugum binada Siemens RLU 220 kilima satrali control paneli bulunuyor. FAkat birileri daha once bilerek yada bilmiyerek sifre koymus. su anda panelde parametreleri ve isi degerlerini degisteremiyoruz. Bu sifreyi kirma konusunda tavsiyede buluna bilirmisin.
Tesekkur ederim

- - - Updated - - -

Arkadaslar Selamlar
Bulundugum binada Siemens RLU 220 kilima satrali control paneli bulunuyor. FAkat birileri daha once bilerek yada bilmiyerek sifre koymus. su anda panelde parametreleri ve isi degerlerini degisteremiyoruz. Bu sifreyi kirma konusunda tavsiyede buluna bilirmisin.
Tesekkur ederim

dostum selam ben bu işle biraz ilgileniyorum bahsettiğin firmaların çoğuyla çalıştım işletmeci olarak bende işletmeciyim yangın senaryosu zaten yangın panelinde halledilir bina otomasyonunu eğer kendin yapmak istersen notion control ankarada bir firma getiriyor karakaya modbus ve program ücretsiz herkes yapabilir anlayan biri bir bak istersen honeywell iyidir dediğin işerin hepsini tek kalemde yaparsın yangın,hvac ,kartlı geçiş,cctv ama pahalıdır

Her nekadar siz teknik kapasite olarak yeterli olsanızda, yada taşere ettiğiniz firma iyi de olsa, oluşabilecek bir sorunda herkes topu birbirinin üstüne atacaktır. Ben alıcı firma olsam yönetici şifresini almam, düzgün bir bakım anlaşması yapmaya bakarım.

Bir de otomasyon işinde kimle çalışırsanız çalışın, yapılacakları tek tek yazın, lafta atan tutan çok olur. İş yapmaya gelince ama şöyle demiştiniz, yada burada şöyle yazıyor gibi cümleleri çok duyarsınız. Bu firmalar global bile olsa...

merhabalar,

sistemlerde genellikle her markanın kendine has bir çözümü vardır ve karşılaştırma yapmak biraz karışık bir durumdur,kimisi az ekipman ile entegre yoluna gider kimisi tüm ekipmanları verir.en iyi çözüm alternatif teklifler alarak ürün karşılaştırması ve çözüm karşılaştırması yapmaktır.ürün karşılaştırması yaparkende piyasada otomasyon ekipmanı satan firmalar var bu firmalardan teklif isteyerek maliyet analizi yapmak mümkün.

Bir firmanın yaptığı işe siz el atarsanız, yarın o firma hiçbir garanti sorumluluğunu kabul etmez.

Çünkü siz adamın yaptığı işi kurcalamışsınız. Arkadaşım ilk etapta çok güzel 500dolar vermemek.

Ama yarın bir problem olupta işin içinden çıkamayınca para gözüne gözükmez. Birde kendin yapma

dığın bir şeye aman şurası bozulmasın aman burası bozulmasın düşüncesiyle iretiden gibi yaklaştığında

o işte başarı olmaz. Projeyi yapan adam bile 6 ay sonra geldiğinde ben ne yaptıydım diye düşünüyor

hiç içinde olmayan birinin onu çözmesi bana göre çok zor olur.

Tercih sizin tabi.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri