avize hattına anahtardan bağımsız hat çekebilir miyim? lütfen YARDIM !

acemixer

Üye
selamlar. avize hattına avizeyi taktım bir asma tavan uyguladım. şimdi led şerit çekmek istiyorum. anahtar avizeyi kapattığında bile ledlerin yanmasını istiyorum zaten ledlerin kumandası var ordan kapatabilirim. kısacası tavanı oymadan vs ortada kabloların görnmesini istemiyorum estetik bakımından. bu durumda ne önerirsiniz? ledler için hat aynı borudan çekmem mümkün mü ? teşekkrler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Avize kablolarının geldiği yere aydınlatma buatından direk faz kablosu 1 adet nya çekilebilir ama tavsiye etmem. Anahtarı çoklu yapın ikili ise üç kademeli olandan takın yani tavana faz anahtar üzerinden gitsin anahtar açık kalsın siz yine led'leri kumandası ile açıp kapatırsınız.

dediğinizi düşündüm ancak sevgili elektirikçi 2 li standart kablo çekmiş bırakmış. hat borusundan 3. kabloyu nası sokabilirim peki ? kablo çekme yöntemiyle 3. kabloyu hata sokmanın yolu var mı acaba ?

Kılavuz ile çekilebilir(Bu kadar basit bir iş için kılavuzda alınmaz). 4'lük nya kablo alıp kılavuz olarak deneyin olmaz ise; Boru 14'lük ise zorlanırsınız 16'lıksa daha rahat olur. Anahtardan buata giden kablonun bir tanesinin ucuna iki kabloyu iyice bağlayıp buata kadar çekebilirsiniz.Aynı metodla buattan avizeye giden borudan 3.kabloyu çekebilirsiniz. Önce mevcut kabloları oynatarak tıkanıklık olup olmadığına emin olun. (Çıkan kablolar elinizde kalacak maalesef.)

Kılavuz ile çekilebilir(Bu kadar basit bir iş için kılavuzda alınmaz). 4'lük nya kablo alıp kılavuz olarak deneyin olmaz ise; Boru 14'lük ise zorlanırsınız 16'lıksa daha rahat olur. Anahtardan buata giden kablonun bir tanesinin ucuna iki kabloyu iyice bağlayıp buata kadar çekebilirsiniz.Aynı metodla buattan avizeye giden borudan 3.kabloyu çekebilirsiniz. Önce mevcut kabloları oynatarak tıkanıklık olup olmadığına emin olun. (Çıkan kablolar elinizde kalacak maalesef.)

teşekkürler yardımınız için. bu klavuz netten satın alınabilir mi ev kullanıcısı için önerebileceğiniz bi ürünü var mı ?

ben sizin yerinizde olsam tavandaki kabloyu buat dan bulur birisini kılavuz olarak kullanır iki kablo baglar çekerdim eger geçmeyecek gibi olursa borudan bir kabloyu çıkarır kalan kabloya üç kablo baglar çekerdim komitatör anahtara da gerek yok kumanda kullanacaksan led için çekdiğim kabloya direk farz verir nötr ü ortak kullanırdım tercih sizin kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,280
Son üye
sıdıç45

Yeni konular

Geri