AUTOCAD-PDF ÇEVİRME

esrabrr

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Ben autocad 2014 kullanıyorum. Çizimleri pdfe çevirmem lazım. Yalnız;

Bir çizimin içinde 50 sayfaya kadar antette çizim oluyor. Benim her bir anteti a4 olarak pdf yapmam lazım. Bunu yapabileceğim herhangi bir kısa yol var mıdır? Hepsini tek tek yapmak çok zamanımı alıyor.
Teşekkürler,

Autocad in kendi pilot kısmında yazıcı seçerken dwg to pdf dönüştürücüsü bulunuyor ; çıktı almak yerine çalışma sayfasını pdf e çevirebiliyorsunuz.........

DWG Editör programını indiriniz Autodesk'in yazılımıdır.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Merhaba.
Autocadde sol üstte plot (yazıcı) ' a tıklayın.
Printer/Plotter bölmesinden ''DWG To Pdf.pc3'' yazıcısını seçin.
Paper size bölmesinden çıktı kağıtı ebatını seçin.
Plot area bölmesinden ''Window'' 'u seçin.
Sonra pencere kapanacaktır, sizden yazdırılacak alanı isteyecektir. Yazdırılacak alanı da farenin sol tuşu ile yazdırılacak proje seçilmelidir. (sürükleme işlemi).
Center te plot diyerek kağıt ortalamasını yapın.
Preview diyerek önizleme yapıp, pdf dosyasını kaydedeceksiniz.

Dediğiniz gibi kısayolu ben şimdilik bilmiyorum. Saygılar...

Benim bildiğim senin istediğin gibi bir tuşa basıp bütün çizimi kendi kendine pdf yapacak auto cad sürümü yok .

bende olduğunu pek zannetmiyorum. Neticede autocad, çizdiğiniz kenarların her birinin antet olduğunu ve ayrı bir sayfada çıkmasını isteyeceğinizi bilmez. Sanırım çizdiğiniz pano tek hatları :)
tek tek seçip çıktı almalısınız. Önerim ilk başta her bir pdf olarak yazdırın sonra kağıda basın ki, tekrar yazdırmanız halinde daha kısa zaman alsın.

Ben o is icin cok ugrastim :) caresi bende var. ama kendi yazilimim oldugu icin burda paylasmak istemiyorum art niyetli insanlar var. ozelden mesaj atarsaniz, ucretsiz olarak yazilimi gonderebilirim.

2015 elti de de yok bu durum tek tek yazdir kismindan giderek yapacaksiniz 2015 elti kullanacaginiza 2010 eniste kullanin :)))))

Her sayfa için layout oluşturup DWG To Pdf.pc3 yapıp oluşturabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri