atv12 referans atamasi

Ferzann

Üye
Arkadaslar referans aramasi nasil yapiliyo ve calismasi nasil oluyo 10 voltu surucu kendi icinden mi aliyo yoksa haricimi veriliyo bilen varsa aciklarmi ozellikle atv 12surucu var elimde baz alirsak iyi olur benim icin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yanlış anlamadıysam referans ayarını sordun com -aı1-5v uclarına pot bağlayarak referansı ayarlayabilirsin yada dışardan vererek com-aı1 uclarına bağlayarak kullanabilirsin ama 0-10 v değil 0-5 volta gore calışıyor.kolay gelsin...

Pardon yanlis yazmisim kardes referans atamasi diycektim.normal harici referans ve potansla calistirabiliyiruz ama l3 yada l4 de referans atamasi yapamiyoruz.yani ben bir butona basili tutunca atanan referans hizinda surucu calisacak butonu birakinca duracak

Silent59 hani bazzi mqkinalarda kumasin bollugunu almak icin jog butonlar vardir belki gormussunuzdur mesela kontuni yikamalarda butona basilinca makine belirlenen referansta ilerler butonu birakinca durur bu normal strt dan farkli tabi

altivar 12 de sd2 10hz spd 25 hz spd 3 50 haz olarak ayarlı sen bunlardan birini ı2 yada ı3 e atayabilirsin jog frekans ama altivar 12 de benimde kafama takılan şey bunlar set menusunde ama invertörde set menusunü bir türlü çıkaramadım kitapta gösteriyor ama makro kısmında zannedersem sadece bunlara somove yazılımı işe erişebiliniyor kablo siparişi verdik ama gelmediği için deneyemedim
verdiğim dosyada her şey yazıyor hazırlayan arkadaslara ayrıca teşekkurler
Motor Sürücüleri daha fazlası burda..

Ekli dosyalar

• ATV12 KULLANIMI HAKKINDA.doc
    34.5 KB · Görüntüleme: 24
Evt aynen bende set menusunu bulqmadim yada zaten yok dediginiz gibi programlq ataniyo olqbilirde cevabini bilen yokmu acaba

o set değerlerinden biri işini görmüyormu onları kullanabilirsin..

Olur isimi gorur ama nasil ataniyo bu dediginiz hz ler.mesela 25hz olabilir.birazdaha yardumci olabilirmisiniz

SETLERDE AYARLANA BİLİYORMUŞ YENİ GÖRDÜM :)

1-
Hazır Hızları Programlamak ;

Ekranda RDY yazıyor iken üstteki yuvarlak düğmeye ( Enter ) bir kez basılır ,
Sağa doğru çevrilerek ekranda Conf yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FULL yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FUN yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda PSS yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda PS2 yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda L3h yazarken entere 3 sn basılı tutulur, esc tuşuna basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda PS4 yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda L4h yazarken entere 3 sn basılı tutulur, esc tuşuna basılır ve böylece 4 adet hız referansı atanmış olur. Bu hızları programlamak için FULL menüsü içindeki FUN menüsünde SP2, SP3 , SP4 değerleri kullanılır.. Bu değerlerin sağlanabilmesi için ise aşağıdaki konfigrasyon kullanılır.

Kısacası ;

RDY – Conf – FULL – FUN – PSS – PS2 – L3h ( entere 3sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – FUN – PSS – PS4 – L4h ( entere 3sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – FUN – PSS - SP2 - ... ( 2. Hız değerinizi girin ve entere 3 sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – FUN – PSS - SP3 - ... ( 3. Hız değerinizi girin ve entere 3 sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – FUN – PSS - SP4 - ... ( 4. Hız değerinizi girin ve entere 3 sn basılı tutun )

LI1 + LI3 = SP2 (ileri yönde)
LI1 + LI4 = SP3 (ileri yönde)
LI1 + LI3 + LI4 = SP4 (ileri yönde)

LI2 + LI3 = SP2 (geri yönde)
LI2 + LI4 = SP3 (geri yönde)
LI2 + LI3 + LI4 = SP4 (geri yönde)

Pardon ustam daha onceki baktigim kitapcikta FUN menusunden sonra SET menusune girin diye soyluyodu bulamamistim.simdi bidaha deniycem amabiseydaha sorucam.mesela l3 e atanan referansi kullanabilmem icin +24 ve l3 bir buton uzerinde kullanmam gerekiyo deyilmi

Forum istatistikleri

Konular
128,388
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri