Program/yazilim kodlari

BootPin

Üye
merhaba arkadaslar,
oncelikle bu konuda 0 bilgimin oldugunu belirteyim, o yuzden sorum kimsenin tuhafina gitmesin lutfen,,bilgisi olan arkadaslarin yardimina ihtiyacim var,

winrar ile arsivlenmis bir dosyayi notepad ile actigimda karsima degisik karakterler/kodlar cikiyor,, bu kodlari daha anlasilir, bize yabanci gelmeyen baska bir yazilim yada kod cesidine donusturmek istiyorum, internette online converter siteleri buldum
ama elimdeki kodlarin ismini bile bilmedigim icin neyi neye convert edecegimi bilmiyorum...
hex-bin-ascii vs.vs gibi.
bir arkadasimiz asagidaki kodlari tanimlayabilir mi ? ve bu kodlari en anlasilir hale nasil getirebiliriz..( mesela latince karakterlere donusturmek)

mesele winrar olunca amac elbette herkesinde tahmin edebilecegi gibi sifre..
internette karakterlerden kombinasyon olusturup brute force attack yapan programlar var ama ayni islemi kelime ile yapan yok...ornek : 4 kelime secip bunlardan kombinasyonlar uretmek gibi
elma, tatli, kirmizi, curuk, curukelma, kirmizielma......boyle bir program bilen varsa bununda cok yardimi olabilir

simdiden tesekkur ederim

winar kodu :

Â&t - @ œ¦œ”½lK3 test.txt °áY4
™LÌÏÕAO8´åp¤äQĞI°Ú”°Ë¤¼
ù?
±Öš*ñ»P³
AÃÎœƒ…ŠáèDÿûöKy)ŠzŠ….¼JájíY{¦Ö&¯"äZˆ'¢õs*ÖĞO
9>*ÑÆÜš’®t^d?/Nûa°V…è²/5©Ù8W&ó] †ácÖ¤~2m/60_m¯zjMÙ;ú¾Z#S3œ,X?rN
µÚéM®+¥§Làòßmÿ?B²Ú荘Ô~9ÅBoZ8bü™%ÑOwÔaJ«d߬jíûߐ*¾¾ÜãjôÙÑ$ඊÉ@è²D’yéœZ¸*ù‡‚LÇœïàÛÓ²†3¿SÚÿ€ÓÔ?Êni˜£'dÙ·Š‡¬:ï^ÈÃú7pêüÿ¼E¼U¡”I‰fX/‘gO¨‹Š(8| Ğ={ @

ilginiz icin tesekkur ederim, bu programin eski versiyonunu daha once indirmistim, brute force attack gibi islemler yapiyor, yenisi inceleyecegim belki yeni ozellikler eklenmistir,
program yazanlarin kullandiklari , bir programi kodlarina donusturebilen yada edit yapabilen bir program bulabilirsem belki birseyler yapabilirim.
yukardaki kodlar hakkinda bilgi verebilecek arkadaslarin yardimlarini bekliyorum
tekrar tesekkur ederim
iyi gunler

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri