Atölye aydınlatması ve topraklaması hakkında yardım

ümitsarı

Üye
Arkadaşlar 126m boy 16m en 10m yüksekligindeki kaynak atelyesi aydınlatma hesabı ve topraklama hesabı yapmak istiyorum ancak elimde yeterli döküman yok forumdaki mevcut programları kullanıyorum ama ofis veya oda aydınlatma hesabı için oldugundan hata veriyor ilginize şimdiden teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merak ettiğim bir konu var bu tip yere hesap yapmadan aydınlatma ve topraklama yapılamıyormu mesela ben sizin atölye ölçüleri ile kısmen aynı olan bir depoya 50 mt boy 16 mt en 10 mt yükseklik 3 tane 400 wat metal halide askılı atölye tipi armatür bağladım mükemmel ışık verdi sizde 7 tane bağlayın yetmez ise 8 yine olmadı 9 işi çözün topraklamaya gelince masraftan kaçmayacaksanız 5 tane 1.5 mt som bakır çubuk alarak müsait bahçe ve alan varsa 1 er mt aralıklarla çakın paralelleyin 25 lik çok telli nya kablo ile panonuza getirerek topraklama baranıza giriniz

Arkadaşlar 126m boy 16m en 10m yüksekligindeki kaynak atelyesi aydınlatma hesabı ve topraklama hesabı yapmak istiyorum ancak elimde yeterli döküman yok forumdaki mevcut programları kullanıyorum ama ofis veya oda aydınlatma hesabı için oldugundan hata veriyor ilginize şimdiden teşekkürler.

Aydınlatma ihtiyacınızı Klasik yöntemlerde kullanılan 400W Civa Buharlı atölye tipi armatürler yerine. Yüksek verimli Floresan aydınlatma armatürleri ile Daha az kurulu güç ile daha fazla aydınlık seviyesine ulaşmanız mümkündür.

Bununla ilgili kullanabileceğiniz Yüksek tavan REVO armatürüyle ilgili Dökümanları ekte ilgili ekte bulabilirsiniz

keyifli çalışmalar

Ercan ÇINAR
EAE AYDINLATMA

Ekli dosyalar

• REVO_tr.pdf
    5.9 MB · Görüntüleme: 10

Forum istatistikleri

Konular
128,399
Kullanıcılar
450,291
Son üye