aster, rose gibi iletkenlerin kesit değerleri

kral23

Üye
aster, rose gibi iletkenlerin kesit değerlerinin olduğu bir tablo varmı arkadaşlar örneğin aster = 3x50 ye karşılık gelir gibi. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hocam tabloda bi gariplik mi var? ben pek çözemedim de.

Tabloda herşey yazmakta. Toplam alüminyum kesit için Toplam kesit mm2 sütununa bakınız.
AWG veya cir.mil dediği de amerikan tel ölçü birimidir.
Tel çapları ve sayılarında, her iletkende kaç adet tel olduğu ve o tellerin her birisinin milimetre olarak çapları yazmaktadır.
Tam olarak öğrenmek istediğiniz kısım neresi? Ona göre anlatayım...

Tabloda herşey yazmakta. Toplam alüminyum kesit için Toplam kesit mm2 sütununa bakınız.
AWG veya cir.mil dediği de amerikan tel ölçü birimidir.
Tel çapları ve sayılarında, her iletkende kaç adet tel olduğu ve o tellerin her birisinin milimetre olarak çapları yazmaktadır.
Tam olarak öğrenmek istediğiniz kısım neresi? Ona göre anlatayım...

alttaki tabloda 6 tane durum var. ama üstteki tablonun en sağında 3 tane duruma göre akım taşıma kapasiteleri var. yada ben tamamen saçmalıyorum :D

alttaki tabloda 6 tane durum var. ama üstteki tablonun en sağında 3 tane duruma göre akım taşıma kapasiteleri var. yada ben tamamen saçmalıyorum :D

Üstteki üç durum, alttaki 6 durumun en sık rastlanan (genellenen) ilk üçü.
Akım taşıma kapasitesinin değişiklik göstermesi, ortam sıcaklığına göre, iletkenin sıcaklığına göre vb. etkenlere göre değişmekte görüldüğü gibi. Durum budur.

Üstteki üç durum, alttaki 6 durumun en sık rastlanan (genellenen) ilk üçü.
Akım taşıma kapasitesinin değişiklik göstermesi, ortam sıcaklığına göre, iletkenin sıcaklığına göre vb. etkenlere göre değişmekte görüldüğü gibi. Durum budur.

teşekkürler. bu arada bu kabloların endüktans değerlerinin bir tablosu elinizde varmı?

arkadaşlar bilgiler için teşekkürler saygılar.

DAISY ve sonra gelen tam alüminyum iletkenlerin sürekli akım değerleri neden tablolarda yok, şunun için merak ettim belirli bi değerlerden sonra özel durumlar mı var?

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri