Asenkron motora yıldız-üçgen bağlanmış trafo üzerinden yol verilebilir mi?

MmertT

Üye
Arkadaşlar merhaba. Staj gördüğüm firmadaki eski projeleri inceliyorum boş kaldıkça. Biraz önce bir projeyi incelerken dikkatimi bir şey çekti. Projede 11kW lık Siemens bir inverter ile 11kW lık bir motora yol veriliyor fakat sürücü çıkışları ile motor klemensi arasına yıldız-üçgen bağlanmış bir trafo bağlanmış. Bunun sebebi ne olabilir? İş yerindeki proje çizen kişi işten çıktığı için nasıl yapıldığı bilinmiyor? Açıklamalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Resim.PNG
    Resim.PNG
    52.8 KB · Görüntüleme: 58
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Motor çalısma gerimine bakdınızmı.Motor 11 kw . olur ama çalışma gerilimi kaç volt. Sistem mevcutsa gidin bakın motor etiketinden gerilimi okuyunuz.

sayın @zeybek maalesef sistem firmada mevcut değil. Bir yem fabrikası için daha önceden çizilmiş.

Biraz geç oldu kusura bakmayın arkadaşlar. Olay tamamen inverter çıkışındaki harmonikler ile alakalı gibi görünüyor. Yanlış mı düşünüyorum yoksa?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri