Ariston buzdolabı alt taraf soğutmuyor

piri40

Üye
Öncelikle herkese merhabalar. Ariston nmtl 1913 model no frost buz dolabımın üst kısmı çok iyi soğuturken alt kısmı soğutmuyor.Fişini çekip içerisindeki buzu erittikten sonra tekrar kullanmaya başladığımda herhangi bir sorun olmuyor.Fakat 1 ay gibi bir süre sonra alt tarafda bulunan hava kanallarından hava gelmiyor.Dikey olarak konumlandırılmış 3 farklı hava kanalı var. Önce en alttakinden soğuk hava üflemesi kesiliyor ve sonra yukarıda bulunan diğer hava kanallarına doğru devam ediyor.En sonunda soğuk hava üflemesi tamamen kesiliyor.Arıza nerde olabilir ? Yardımlarınız için teşekkürler.

Defrost yapmıyor,buzu eriten rezistans(hava kanalları bu yüzden kapanıyor),timer yada kart arızası çok nadir açık kalan kapı yapar ,forumda bu konuyla alakalı aşağıda çıkan başlıkları inceleyin ,kolay gelsin.

Defrost yapmıyor,buzu eriten rezistans(hava kanalları bu yüzden kapanıyor),timer yada kart arızası çok nadir açık kalan kapı yapar ,forumda bu konuyla alakalı aşağıda çıkan başlıkları inceleyin ,kolay gelöin.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Hava kanalları zamanla teker teker tıkandığı için benim aklıma ilk gelen ara bölme rezistansının işlevini tam yerine getirememesi oldu.Defrost modunda buzu tam olarak eritemediği ve sonrasında tekrar soğutmaya başladığı için buz birikerek hem tahliye kanallarını hemde hava kanallarını kapatıyor diye düşünüyorum.Ama bu durumda tahliye kanalı da kapalı olduğu için dolabın içine su damlatması gerekmez miydi?

1 fan donuyor yani rezistans arızalı
2 fan arızalı
3 damper arızalı
4 timer arızalı
5 kart

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Hava kanalları zamanla teker teker tıkandığı için benim aklıma ilk gelen ara bölme rezistansının işlevini tam yerine getirememesi oldu.Defrost modunda buzu tam olarak eritemediği ve sonrasında tekrar soğutmaya başladığı için buz birikerek hem tahliye kanallarını hemde hava kanallarını kapatıyor diye düşünüyorum.Ama bu durumda tahliye kanalı da kapalı olduğu için dolabın içine su damlatması gerekmez miydi?
Tahliye kanalını kapatmayabilir,hemen erime yapmaz dolayısıyla su da akıtmayabilir.
Şu linkte fotoğraflı güzel anlatılmış arıza faydalı olur umarım.
https://mobile.donanimhaber.com/buz...-sogutmuyor-buzdolabi-su-damlatiyo--123691634

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri