Ariston AV 82 TK Çamaşır Makinesi

Merhaba,
Bu makine geçenlerde çalışırken durdu. Şimdi ise ledleri normal işlem yapıyor gibi yanıyor. Sıkmaya alıyorum sıkma ledi yanıyor. Fakat motor harekete geçmiyor. Motor uçlarına gelen soketlerde enerji görünüyor...Servis çağırdım, motor yanmış dediler. Bizim bakımcılara gösterdim motor sağlam dediler. Tabiki ölçerek bunu dediler. Motoru çalıştırmak için motor elektrik bağlantı şeması arıyorum, yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

slm
o makinada motor soketi karttaki sıra ile aynıdır ve genelde motora giren soket kısmında kablo dibinden kopuyor.

Motorun içini açıp kabloların kopup kopmadığına bakayım bir.Teşekkür ederim. Bunun şemasını bulabilir miyim ? Hangik kutuplara enerji verebilirim, denemek açısından...

Motorun içini açıp kabloların kopup kopmadığına bakayım bir.Teşekkür ederim. Bunun şemasını bulabilir miyim ? Hangik kutuplara enerji verebilirim, denemek açısından...
şema olarak yardım edemem şu an ama
motoru dışardan enerji vererek deneyebilirsin
tako * tako * kömür * kömür * yastık *yastık*
tako uçları motorun arka kısmında duran küçük bir bobine ait bu uçlara dokunmayın
geriye kalan 4 uç kullanılmalı
kömür ucunun bi tanesi ile yastık ucunun bir tanesini birleştirin köprü yapın yani
kömür ucunun diğeri ve yastık ucunun diğerine 220 verin (motora mukayet olun )direk sıkma yapması lazım.

Abicim servise gelemez mi buradan birileri ? İstanbul içi düşünelim...

Bana motor dendi; fakat motorda bir problem göremedim. Kömürler sağlam kablolar sağlam, sokette enerji var. Makineyi sıfırdan başlattığımda su almıyor. Yani o pompa arızalı olabilir mi ? Sıkmaya aldığımda da tepki yok. İlginç bir durum. Servise gelemez mi buradan arkadaşlar ?

ariston avl 108 oçm var reistans uclarını karıştırdım yanlış olursa kartı yakabilirim renkleri kahverengi,siyah,mavi hangi uclar aynı yere takılıyor arkadaşlar

Bana motor dendi; fakat motorda bir problem göremedim. Kömürler sağlam kablolar sağlam, sokette enerji var. Makineyi sıfırdan başlattığımda su almıyor. Yani o pompa arızalı olabilir mi ? Sıkmaya aldığımda da tepki yok. İlginç bir durum. Servise gelemez mi buradan arkadaşlar ?
kardeş senin makinanda motor devresinde kesinlikle bi arıza var su almıyor diyorsun.ariston av 82 modellerde ve diğer bi çok modelde motor devresinde bi kopukluk olduğunda cihaz su almaz. motorun üzerindeki soket takılan sarı erkek uçları temizle oksitlenme olabilir.aynı şekilde motora giren jaklarıda sıkıştır ki yerine geçinmce mukavemet sağlasın kartın üzerindeki siyah küp şeklindeki rolelerin karta lehimlenen kısımlarına bak lehimler patlak olabilir(soğuk lehim yada fena temas denir)cihaz yada kablo grubu burda olsa 5 dakkalık işi var ama malesef uzaktasın.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,224
Son üye
Emir123123

Yeni konular

Geri