Arduino Seti Almak Yararlı Mi?

Raunchy

Üye
Merhaba Yakın Zamanda Arduino Elemanları İlgimi Çekti Sadece Size Bir Soru Sormak İstiyorum
Arduino'ya Başlamak İyi Fikirmi Sizce? Çünkü Para Harciyacağim Geri Dönüşü Olmayacak..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
uyarlanmış bir temel fıkrası vardır bilir misin?
bir yerlerden başlamak lazım değil mi? der ve öpmeye devam eder.
arduino her ne kadar çocuklar için deseler de, bence meraklı olupta yeni başlayanlar için idealdir. bir öğrendin mi? sınırlar yetmez hele arduino hiç yetmez. şunu da unutma ki emeklemeden kimse koşamaz.

Merhaba Yakın Zamanda Arduino Elemanları İlgimi Çekti Sadece Size Bir Soru Sormak İstiyorum
Arduino'ya Başlamak İyi Fikirmi Sizce? Çünkü Para Harciyacağim Geri Dönüşü Olmayacak..
Eğer ilgin varsa hiçbir şey kaybetmezsin. Arduinoyla CNC makineler yapıyor insanlar. Lakin set olarak alma önce Arduinoyu al LED filan yak söndür öğren ondan sonra yapmak istediğin projeye göre eleman alır takarsın. Setlerin içindeki birçok ürün gereksiz. Boşa para israfı

uyarlanmış bir temel fıkrası vardır bilir misin?
bir yerlerden başlamak lazım değil mi? der ve öpmeye devam eder.
arduino her ne kadar çocuklar için deseler de, bence meraklı olupta yeni başlayanlar için idealdir. bir öğrendin mi? sınırlar yetmez hele arduino hiç yetmez. şunu da unutma ki emeklemeden kimse koşamaz.
Eğer ilgin varsa hiçbir şey kaybetmezsin. Arduinoyla CNC makineler yapıyor insanlar. Lakin set olarak alma önce Arduinoyu al LED filan yak söndür öğren ondan sonra yapmak istediğin projeye göre eleman alır takarsın. Setlerin içindeki birçok ürün gereksiz. Boşa para israfı
Alacaklarım:
5mm LDR - 2 Adet
1/4 W 4,7K Direňç - 2 adet
Büyük Boy BreadBoard
Arduino UNO R3 Klon
40 Pin Ayrılabilen Dışı Erkek M-F Jumper Kablo
40 Pin Ayrilabilen Erkek-Erjek M-M Jumper Kablo
Yeşil,Sarı, Kırmızı LED Toplam 60 Adet
4 Pinli Push Buton 2 Adet
1K Potansiyometre
10k Potansiyometre
1/4 W 10K Direňç - 2 Adet
Mesafe Sensörü - 2 adet
1/4 W 470R Direňç - 2 adet
OTG Kablo
Servo Motor

Bunları Alacağım Başlangıç İçin Yeterli mi? @FakirMaker & @paskomya

Son düzenleme:
Başlangıç için gayet yeterli zaten başlamak dışında da bişey yapamazsın bu elemanlarla :) Her elektronikçi de olması gereken elemanlar bunlar zaten, daha sonra da işine yarayacaktır.

Alacaklarım:
5mm LDR - 2 Adet
1/4 W 4,7K Direňç - 2 adet
Büyük Boy BreadBoard
Arduino UNO R3 Klon
40 Pin Ayrılabilen Dışı Erkek M-F Jumper Kablo
40 Pin Ayrilabilen Erkek-Erjek M-M Jumper Kablo
Yeşil,Sarı, Kırmızı LED Toplam 60 Adet
4 Pinli Push Buton 2 Adet
1K Potansiyometre
10k Potansiyometre
1/4 W 10K Direňç - 2 Adet
Mesafe Sensörü - 2 adet
1/4 W 470R Direňç - 2 adet
OTG Kablo
Servo Motor

Bunları Alacağım Başlangıç İçin Yeterli mi? @FakirMaker & @paskomya
eksik bilgi, takıldığın bir yer olursa @FakirMaker , @mehmet.bey ustalarımızdan yardım alabilirsin. ben tamirciyim, bir zamanlar uğraştım. yazılımla birlikte bir şeyler yapmak ayrı bir uğraşı, sonra bütün sistemi bir öğrenciye hediye ettim. ucundan azcık bilgim var ama asla ve asla değerli ustalarımın ellerine su dökemem ve bir sorumun olursa direkt onlara sorarım. benim işim tamir kısmı.

Başlangıç için gayet yeterli zaten başlamak dışında da bişey yapamazsın bu elemanlarla :) Her elektronikçi de olması gereken elemanlar bunlar zaten, daha sonra da işine yarayacaktır.
İnşallah Biyerlere gelicez eklemem gereken başka birşey varmıdır

Gereken çok şey olabilir. Şimdilik dert etmeyin.
Önce ne tip çalışmalar yapacağınıza karar verin.
Buna göre gereken malzemeler ortaya çıkar.

Ortalardan başlamayın. Bir şeyler bilseniz dahi,
en baştan başlayın.
Youtube, Udemy, vb gibi yerlerden basit çalışmaları
izleyip, uygulamaları yapın.

Kolaylıklar...

İnşallah Biyerlere gelicez eklemem gereken başka birşey varmıdır
Şimdilik gerek yok mantığını programlamayı öğrendikten sonra internette ilgini çeken uygulamalar bulur onlara göre malzeme alırsın. Hele sen bi yerlerden başla gerisi gelir.

Forum istatistikleri

Konular
128,444
Kullanıcılar
450,380
Son üye
mkerim

Yeni konular

Geri