Hangi Arduino Seti ile Başlamalıyım?

salihglc

Üye
Merhaba arkadaşlar;

Arduino yazmaya başlamak istiyorum ancak hangi seti almalıyım ya da bileşenleri tek tek mi almalıyım bilmiyorum. Yeni mezun mühendisim ve az da olsa C geçmişim var. Nereden başlamalıyım?

Teşekkürler.

Mantığını öğrendikten sonra set içerisindeki herşey aynı gelmeye başlıyor o yüzden ben yeni öğrenenlere set tavsiye etmiyorum. Bir tane arduino uno (klon) alıp programlamayı öğrenmeye başla daha sonra yapmak istediğin projeye göre tedarik edersin. Sadece breadboard direnç ve led ile başlaman yeterli olacaktır.

salihglc kardeşim,mühendisim diyorsun.Sen arduinoyu bırak direk olarak arm programlamayı ögren.C biliyorum diyorsun.Youtubede stm32 ile ilgili oldukca fazla kaynak mevcut.
Bütcen müsaitse alacagın cihazın en gelişmişini al,yok bütcem pek müsait degil diyorsan 2-3 dolarlık deneme kartları ile başlayabilirsin.Aliexpress den oldukca ucuza alabilirsin.
Yolun bahtın açık olsun.

salihglc kardeşim,mühendisim diyorsun.Sen arduinoyu bırak direk olarak arm programlamayı ögren.C biliyorum diyorsun.Youtubede stm32 ile ilgili oldukca fazla kaynak mevcut.
Bütcen müsaitse alacagın cihazın en gelişmişini al,yok bütcem pek müsait degil diyorsan 2-3 dolarlık deneme kartları ile başlayabilirsin.Aliexpress den oldukca ucuza alabilirsin.
Yolun bahtın açık olsun.
C++ dersi almıştım üniversitede ancak uzun zaman oldu sizce bu seviyede stm32 programlayabilir miyim? Zorluk derecesini bilmiyorum çünkü. Arduino kolay diye kolay yoldan gideyim dedim çünkü ilk etapta.

C++ dersi almıştım üniversitede ancak uzun zaman oldu sizce bu seviyede stm32 programlayabilir miyim? Zorluk derecesini bilmiyorum çünkü. Arduino kolay diye kolay yoldan gideyim dedim çünkü ilk etapta.
Bütçeden öte ilk başta yanlışlıkla kartı da yakabilirsiniz o yüzden siz direkt arduino uno ile başlayın. Sonra STM32 ye geçin tabi ki daha gelecek vaat ediyor ve daha profesyonel işler yapabilirsiniz. Kitler bence de gereksiz en azından eskiyi söyleyeyim ucuz değil daha pahalıya geliyordu ama o zaman da çinden sipariş bedavaydı neredeyse. Yine de bence ihtiyacınıza göre yavaş yavaş almanız taraftarıyım.

https://tr.aliexpress.com/item/1609...1;24.84;-1;-1@salePrice;TRY;search-mainSearch bu tarzda bir ürün ile başlayabilirsin.Hem programlayıcısı var hemde kartın kendisi.
Ögrenebilirmiyim konusuna gelince bu devirde insanın isteyipde ögrenemeyecegi hiçbirşey yoktur,yeterki yeterli azim ve heves olsun.Youtubede coşkun Taşdemir in anlatımları ile başlayabilirsin.Biraz işin mantıgını kavradınmı yabancıların anlatımları var.Bende de ingilizce yok,google amcaya altyazıyı çevir diyorum,anladıgım bana yetiyor.Lise talebesi olsan arduino ile başla derdim.Zaten mühendisim diyorsun.Arduino bilen mühendisi işe almazlar.Mutlaka bu işleri ögrenmen lazım.Bu zamana kadar üniversitede ögretmemeleri garip.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri