Arduino hex okuma

Erraynn

Üye
Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar bir pojemde Arduino unoyu programlayıcı olarak kullanarak atmega 328 e program yüklemiştim. Ve bu yüklediğim programı hex olarak atmega 328 den nasıl tekrar okuyabilirim bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar bir pojemde Arduino unoyu programlayıcı olarak kullanarak atmega 328 e program yüklemiştim. Ve bu yüklediğim programı hex olarak atmega 328 den nasıl tekrar okuyabilirim bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
İkinci bir arduinoyu programlayıcı olarak kullanman gerek. Bunun için örneklerin içindeki arduino isp kullanacaksın. Düzeneği kurduktan sonra aşağıdaki linkten avrdude gui indir. Eğer okuma koruması yoksa içini okuyacaktır.

https://blog.zakkemble.net/avrdudess-a-gui-for-avrdude/

fakir maker ustam
**arduino ya, arduino ısp yi yükledim
** arduino nanomu ısp bağlantısı yaptım.
** arduino ide ile programlayıcıyı kullan diyerek arduino uno aracılığı ile led flaşor yazılımını yükledim kart çalışıyor

** avrdudessyazılımını açıyorum programlayıcı kısmına arduino yu seçiyorum baund rate 115200 read yaptığımda hex kodu okuyor görünüyor sorun yok.
*ancak farklı bir botloadersiz arduinoyu ısp bağlantısını yapıyorum bu sefer write yapıyorum program yüklendi olarak görünüyor ama kartta hiç bir değişiklik olmuyor.

o kadar uğraştım başaramadım.
amacım bir atmega328p deki programı kopyalayıp diğer atmega 328p ye yükleyeceğim.
kod koruması vesaire yok.kaynak

Son düzenleme:
fakir maker ustam
**arduino ya, arduino ısp yi yükledim
** arduino nanomu ısp bağlantısı yaptım.
** arduino ide ile programlayıcıyı kullan diyerek arduino uno aracılığı ile led flaşor yazılımını yükledim kart çalışıyor

** avrdudessyazılımını açıyorum programlayıcı kısmına arduino yu seçiyorum baund rate 115200 read yaptığımda hex kodu okuyor görünüyor sorun yok.
*ancak farklı bir botloadersiz arduinoyu ısp bağlantısını yapıyorum bu sefer write yapıyorum program yüklendi olarak görünüyor ama kartta hiç bir değişiklik olmuyor.

o kadar uğraştım başaramadım.
amacım bir atmega328p deki programı kopyalayıp diğer atmega 328p ye yükleyeceğim.
kod koruması vesaire yok.kaynak
Okunan hex dosyasını gördün mü ffff doluysa okuyamıyordur.

merhaba erryan işin çözümünü bulabildiniz mi acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri