Rezistans ile suyun sıcaklığını sabit tutma

Bir kedi kulubesini ısıtmak için bu kadar sıkıntıya girmeyin. Pompa yağ ısıtıcı sirkülasyon v.s. çok büyük sıkıntılar.

Bence daha basit kullanışlı uzun ömürlü çözümlerle ilerleyin. Hem kedilerin sağlığı için hemde mailyet için.
Ustam ne gibi birşey yapılabilir aklıma başka birşey gelmedi. Kapıyı açtığımda içeri girmek istiyor hayvanlar. Soba biraz duvar kenarında sobayı yaktığımızda hepsi gelip duvar kenarına yatmaya çalışıyor. Böyle yaptıklarında insan üzülüyor ister istemez. Çoğu yavru birde daha. Benim aklımda olan sadece geceleri çalıştırmak idi. Su ısınana kadar çok güç çeker ondan sonra yavaş yavaş ısıtır diye planlanmıştı ama burda en verimlisi suyun sıcaklığı düşünce değil de sanki kulübenin içerisindeki sıcaklığın düşünce sistemin devreye girmesi.

strafor köpük kapla klübeyi kalekim çek ön kapılarınada şeffaf naylon perde,
onların nefesiyle bile ısınır

kedi kulübesi ısıtacağım diye en başta söylesene güzel insan. bak aklıma geldi. genelde camilerde kullanırlar halı altı ısıtma padi vardır. bu işi yapan birini bul ve artıklardan 1 metre gibi bir çıkma parça al. araya bir termostat koy ve akşam aç sabah kapat. hem elektriği az yakar hem de o kadar uğraşmana gerek kalmaz. kedi canlarda üşümemiş olur.

kedi kulübesi ısıtacağım diye en başta söylesene güzel insan. bak aklıma geldi. genelde camilerde kullanırlar halı altı ısıtma padi vardır. bu işi yapan birini bul ve artıklardan 1 metre gibi bir çıkma parça al. araya bir termostat koy ve akşam aç sabah kapat. hem elektriği az yakar hem de o kadar uğraşmana gerek kalmaz. kedi canlarda üşümemiş olur.
Teşekkür ederim ustam. Bakayım bir etrafa küçük bir yerde yaşıyorum bulabilirsem parça alırım. İnternetten baktım normal şekilde de alsam yapacağım projeden daha uyguna geliyor gibi.

Evet hali altı ısıtıcı en mantiklisi. Kulübe ne kadar büyüklükte ise o kadar alırsınız. Alta yerleştirin o kadar. Giriş kapısınıda uygun şekilde izole ederseniz icersi çok iyi olur. Hatta bir lamba bile sicakligi kırmaya yeter.

40 - 60 waat akkor ampul kullanın. Renlki ampul bulmazsan, kagıt sar ışığığnı düşür.
İlla termostat dıyorsan eklı lınkdekılerden bakmalısın. Halı altıda ısıtsan, termostat gereklı. İlk başdakı termostatlarda ust limit sabitdir. Resimdekilerde ısı ayarı yaparsın.

Son düzenleme:
Evet hali altı ısıtıcı en mantiklisi. Kulübe ne kadar büyüklükte ise o kadar alırsınız. Alta yerleştirin o kadar. Giriş kapısınıda uygun şekilde izole ederseniz icersi çok iyi olur. Hatta bir lamba bile sicakligi kırmaya yeter.
Teşekkür ederim ustam halı altı ısıtıcısı ile yapacağım. Ampül ile oynamaya çalışıp bir yerlerini yakma ihtimalleri var o yüzden riskli geldi bana.
40 - 60 waat akkor ampul kullanın. Renlki ampul bulmazsan, kagıt sar ışığığnı düşür.
İlla termostat dıyorsan eklı lınkdekılerden bakmalısın. Halı altıda ısıtsan, termostat gereklı. İlk başdakı termostatlarda ust limit sa itdir. Resimdekilerde ısı ayarı yaparın.
Kağıt yanmaz mı ustam. Daha önce bıldırcın yavrularını ısıtmak için eski tip ampül kullanmıştım. Işığı kesmek için üstünü siyah sulu boya ile boyayıp kullanmıştım. Işığı kesti ama boyada yanmıştı ampül de patlamıştı bir süre sonra. :) Uygun bir termostat bulup halı altı ısıtıcısı ile yapacağım. Ampül ile oynayıp bir yerlerini yakma riski de var o yüzden riske girmeyeyim hiç.

bir fikir bir başka fikre ışık tutuyor bak, 100 watt lık ısıtıcı osram ampuller var kuşcular kullanıyor,
klübeyi 1/4 oranında kümes teliyle bölersin ufak bölmede lamba yanar,
porselen tavan dibi duy kullan,

bir fikir bir başka fikre ışık tutuyor bak, 100 watt lık ısıtıcı osram ampuller var kuşcular kullanıyor,
klübeyi 1/4 oranında kümes teliyle bölersin ufak bölmede lamba yanar,
porselen tavan dibi duy kullan,
Doğru diyorsun abim. Zamanında bakmıştım bende şimdi sen söyleyince geldi aklıma o zamanlar okula gidiyordum daha pahalı gelmişti almamıştım gece lambası ampülü ile arı kovanın içerisine koyup ısıtmıştım bıldırcınları. Dediğiniz ampülün çevresine kafes yapmak mantıklı aklıma gelmemişti kulübeyi hazırlayıp duruma göre ayarlayacağım fikirleri.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri