Arabama led ile yazı yazmak istiyorum nasıl birşeyler yapabilirim

yldzz

Üye
MERHABA arkadaslar ledler ıle araca yazı yazmak istiyorum 12 v ıle calısacak ve bu ledleri birbirine nasıl bağlarım acıl yardım

Ledlerin tanesi 3,5volt ile çalışıyor araç durduğu yerde 12v çalışındaca 14 - 14,5 v arasıa değişen güç üretiyor ama bunun üzerine çıkmaz hiçbir zaman . Dolayısıyla +- +- +- +- her artı ve eksiyi bir led olarak düşünün yazdığım aynı o şekilde bağlanıp en baştaki artıya ve en sondaki eksiye uygun kutuptan elektrik verdiğiniz halde direk olarak aküye bağladığınızda yanıcaktır :) 3,5v x 4 = 14v yapıyor sonuçta ben bu şekilde kullanıyorum 4 lü seriler halinde . Bunun uygun olmadığı alanda 3 yada 2li bi bağlantı kalıyorsa sonuna onunda artı kutbuna 330ohm değerinde direnç bağlayıp kullanıyorum :)

en kolay yazma yöntemi olarak şerit led kullanın derim şerit ledileri yazacağınız yazı büyüklüğüne göre 5cm katları olrak keserseniz yazınızı oluşturabilirsiniz yada rgb ledler var onlardan netten de satın alarak 24 vol ile çalışanlarıdan bulup istediğin yazıyı yazabilirsiniz ama en kolayı şerit ledden yazmaktır.
1928.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri