Arabada gündüz ışığı projesi için arduino programlama

Eskiden İETT'nin gündüz de farlarını yakmaları ile ilgili bir sloganı vardı "gör, görül, hayatta kal" şeklinde. Gündüz farı yoksa ya da sizin gibi sonradan takılmamışsa farları gündüz de yakmak sürekli yakmak diğer araçlar ve yayalar için faydalı. Ben de bu slogan çıkmadan bu yöntemi kullanıyordum. Daha görünür olmak için gündüz de farlarım açık seyrüsefer yapıyordum. Fakat sürekli kullanınca da farların belli saat ömürleri olduğundan belli süre sonra ampulleri değiştirmek gerekiyor. Şimdi led gündüz farları da ömürlü fakat en azından kalitelisine göre daha uzun süre kullanmak mümkün.

Eskiden İETT'nin gündüz de farlarını yakmaları ile ilgili bir sloganı vardı "gör, görül, hayatta kal" şeklinde. Gündüz farı yoksa ya da sizin gibi sonradan takılmamışsa farları gündüz de yakmak sürekli yakmak diğer araçlar ve yayalar için faydalı. Ben de bu slogan çıkmadan bu yöntemi kullanıyordum. Daha görünür olmak için gündüz de farlarım açık seyrüsefer yapıyordum. Fakat sürekli kullanınca da farların belli saat ömürleri olduğundan belli süre sonra ampulleri değiştirmek gerekiyor. Şimdi led gündüz farları da ömürlü fakat en azından kalitelisine göre daha uzun süre kullanmak mümkün.
25 yıl önce, üzerlerine sıfatlar eklediğim trafik polisler farlarım açık gidiyorum diye bana ceza yazdılar, cep telefonuyla konuşurken kenara çektim yemediğim laf kalmadı. şimdi gündüz farı/ cep telefonuyla konuşma ve daha daha.

25 yıl önce, üzerlerine sıfatlar eklediğim trafik polisler farlarım açık gidiyorum diye bana ceza yazdılar, cep telefonuyla konuşurken kenara çektim yemediğim laf kalmadı. şimdi gündüz farı/ cep telefonuyla konuşma ve daha daha.
Cep telefonuna yine kitliyorlar.

Cep telefonuna yine kitliyorlar.
memur adamlar ne yapsınlar emir alıyorlar günlük kotaları var, seve seve bizi öpüyorlar. bu arada eskiden prim alırlardı trafikçiler. o zamandan bilirim. her şeyim tamam olduğu halde bana ceza yazana "çoluğuna çocuğuna doktor parası yaparsın" demiştim. bazen sopası yok diyorum ama hastanede çocuğu ile karşılaştım, içim acıdı çünkü o çocuğun hiç bir suçu yoktu. tek suçu o şerefsizin çocuğu olmaktı.
hani diyorum bazen dua ederken süzgeçten geçirelim.

memur adamlar ne yapsınlar emir alıyorlar günlük kotaları var, seve seve bizi öpüyorlar. bu arada eskiden prim alırlardı trafikçiler. o zamandan bilirim. her şeyim tamam olduğu halde bana ceza yazana "çoluğuna çocuğuna doktor parası yaparsın" demiştim. bazen sopası yok diyorum ama hastanede çocuğu ile karşılaştım, içim acıdı çünkü o çocuğun hiç bir suçu yoktu. tek suçu o şerefsizin çocuğu olmaktı.
hani diyorum bazen dua ederken süzgeçten geçirelim.
Artık fiziki poliste göremiyorsun. Otomatiğe bağlamışlar, kameradan tespit edip oturduğu yerden yapıştırıyor. 5 dk sonra cep telefonuna bir mesaj. Tescil plakanıza yazılan...İtiraz etmeyede korkuyor insan. Geçenlerde arkadaşa 1800 küsür kilitlenmiş çözmek için itiraz edildi üzerine birde mahkeme masrafı kilitlendi. Çöz çözebilirsen. Beddua etmemek lazım ama zorluyorlar insanı. Arkamdam polis aracı geliyordu belki görevdedir insanlık yapayım önünden çekileyim dedim. Çok geçmedi bir mesaj sesi.Tescil plakanıza yazılan...İşaretsiz şerit değişmişiz. İşaret verdim diye hatırlıyorum ama emin değilim. Sonrasına araç kamerasından izledim işaret sesi var..E napacaksın şimdi zorla beddua istiyorlar. Sonrasında baktım bana ceza yazan polis aracı trafik kuralı falan tınlamıyor..Kendisinin yapmadığını benden yapmamı bekliyor...Şikayet edeyim dedim. Kimi kime?​

Son düzenleme:
Trafik kurallarına sadece polisten ceza yememek için değil, kendi sağlığımız ve hayatımız için uymalıyız. En azından hareket halinde telefon, teyp dikkat dağıtacak işlerle meşgul olmamak gerekiyor.
Hakedilmeyen cezaya itiraz yolu her zaman açık. Gerçi onunla uğraşmaktansa yolda dikkatli olmak daha kolay.;)

Trafik kurallarına sadece polisten ceza yememek için değil, kendi sağlığımız ve hayatımız için uymalıyız. En azından hareket halinde telefon, teyp dikkat dağıtacak işlerle meşgul olmamak gerekiyor.
Hakedilmeyen cezaya itiraz yolu her zaman açık. Gerçi onunla uğraşmaktansa yolda dikkatli olmak daha kolay.;)
İşte itirazda her zaman işe yaramıyor. Size bir soru, kırmızı ışıkta bekliyorsunuz yeşil yanıyor ama önünüzdeki araç arıza yapmış gitmiyor tek geçiş yolunuz var oda emniyet şeridi. Emniyet şeridinden devam eder miydiniz yoksa aracın çekilmesini mi beklerdiniz?​

Arızı durumlar için devam edilir diye düşünüyorum. Tabi kameradan ceza gelir mi gelir. Bence arkadan gelip birinin kucaklamasından iyidir. Öyle bir yerde durmak çok tehlikeli. Arkadan gelen arızayı göremez!

Benzer bir durum Kuzey Marmara Otobanında bir kaç ay önce oldu. Kamyon arıza yapmış hem de en sol şeritte bırakmış arabayı. Kaza yapan kabinli arabanın önündeki araba görüp orta şeride geçmiş, bahsettiğim araç öndeki aracında gölgesiyle son anda kamyonu görmüş fakat kafayı kurtarsa da yandan vurmuş, ana, baba ve oğul vefat.:(

Arızı durumlar için devam edilir diye düşünüyorum. Tabi kameradan ceza gelir mi gelir. Bence arkadan gelip birinin kucaklamasından iyidir. Öyle bir yerde durmak çok tehlikeli. Arkadan gelen arızayı göremez!
İşte sizin düşündüğünüz gibi yapılmış..1800 Tl hediye geldi. İtiraz edildi. Emniyet kamera kaydı var dedi. Birde üstüne mahkeme masrafı eklendi. Hangi kurala uyalım?
Notere gitmek için aracı park edeceğim polis aracı oraya park etmeyin şuraya parkedin dedi. Geri geldim araç yok...Yine aracı bir yere park etmişim polis dedi buradan aracınızı çekin tamam dedim aracı çektim peşine ceza... Ya şimdi bunlar hak mı? Dediklerini yapıyorsun peşine ceza yiyorsun.

Son düzenleme:
Bildiğim kadar trafik itirazları delillerle duruşmasız yapılıyor. Belki dava aşamasında hakimi ikna edecek bir cümlelik savunma yeterli olacaktı. Ya da itiraza açık mı bilmiyorum ama bir üst mahkemede itiraz etmek gerekiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri