Arçelik 9485 FI su alıyor yıkamaya geçmiyor

denizim35

Üye
Bulaşık makinem su alıyor fakat yıkamaya geçmiyor . Programı başlattığımda kombiyi çalıştırıyor sıcak suyu alıyor sonra bekliyor içinde alt kısmında suyla. Programı da ilerlemiyor . Normalde göstergede dakika cıkıyor geriye doğru sayıyor çalıştığında makine ama suyu alıyor bekliyor programda bekliyor . Tekrar iptale basıyorum programı ondan sonra suyu boşaltıyor . Servis çağırdım güya arıza tespiti yapacaklarını söylediler ama gelen adam makineyi hemen söktü hiçbirşeyine bakmadan burada yapamam gidecek 10 gün içinde arıza tespiti sonra parça gelecek 15-20 gün sürecek dedi. Fiyat içinde 250 den fazla tutar dedi . Uygunparça falan var parçalarına bakıyorum o kadar pahalı degil parçalar makineyi açmadı bile gelen adam direk bu konuşmayı yaptı vermedim makineyi. Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba ? Sorunun neden olduğunu nasıl anlayabilirim bozulan parçayı

su sayacı okumuyor ya da yıkama ana motoru dönmüyor gibi bir arıza durumu gözüküyor.

Hocam, ben yerinde olsam öncelikle soğuk su hattına bağlardım,
kombi sıcak su çıkışı fazla sıcak ise, su sayacı su cebi ventil bundan kötü etkilenir.
Makineniz tek soğuk su girişli; giriş su yolu üzerindeki parçaların 50 - 60 derece sıcak su ile ömrü uzun olmayabilir..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri