Arçelik 9127n su alıyor yıkamaya geçmiyor

Acer051

Üye
Arçelik 9127n model çamaşır makinem su alıyor ama yıkamaya geçmiyor. İki kez yıkama yapmak istediğimde bütün ışıklar yanıyor ve ekranda güvenlik yazısı çıkıyor ve suyu boşaltıp kapanıyor. İnternette araştırdım motor kömürü bitmiştir deniyor ama motoru açtım kömür göremedim. Neyden kaynaklanıyor olabilir acaba. Bunların motorları fırçasız mı

Arçelik 9127n model çamaşır makinem su alıyor ama yıkamaya geçmiyor. İki kez yıkama yapmak istediğimde bütün ışıklar yanıyor ve ekranda güvenlik yazısı çıkıyor ve suyu boşaltıp kapanıyor. İnternette araştırdım motor kömürü bitmiştir deniyor ama motoru açtım kömür göremedim. Neyden kaynaklanıyor olabilir acaba. Bunların motorları fırçasız mı
Manuel olarak sıkma durulamaya aldığınızda çalışıyor mu

motor resmini görelim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Motor arızalı dır

Motor bu. Arızalı olup olmadığını nasıl anlarım fiyatı nedir aceba

Ekli dosyalar

• 20200526_162717.jpg
    20200526_162717.jpg
    476.8 KB · Görüntüleme: 62
  • 20200526_162707.jpg
    20200526_162707.jpg
    467.8 KB · Görüntüleme: 57
  • 20200526_162652.jpg
    20200526_162652.jpg
    428.4 KB · Görüntüleme: 50
Servis geldi. test modunda E13 arızası yani motor arızalı dedi motor sipariş etti gelip takacak. 650tl

E13 arızası sadece motordan kaynaklı olmaz ki
Evet. Aslında arçelikte kodun karşılığını şu şekilde yazıyor...
E 13 : Motor modülü arızalı veya haberleşme kablosu kısa devre.
Ama motoru değiştirip deneyelim dediler. Motor değişecek. Motordansa sorun motor ücreti alacak değilse diğer arızayı belirleyip onun ücretini alacak motoru geri götürecek.
Şimdi herşey tak çıkar sistem. Servisin yaptığı pek bi ustalık yok bence. Sistemi test ediyor sistem ne derse onu değiştiriyor. Belkide motorun üzerindeki bir transistör yandı. Ama sistem arıza gösterdiği için motor sök tak olacak. Servisin avantajı elindeki malzeme. Onu sök tak. Olmadı öbürünü tak. Ustalık yok. Zaten adı üstünde teknik servis.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri