Arçelik 6045 eg su alıyor yıkamaya geçmiyor

serkan171

Üye
Selamlar başlıktada belirtigim gibi bılaşık makinem su aliyor isitmasiz programda dahi yıkamaya geçmiyor. Uzun bir süre bekledikten sonra suyu tahliye ediyor. Ne yapmam gerek şimdiden tesekkur ederim.

Son düzenleme:
Serkan bey makinanızın arka kapağını açın kazan dönüyormu bi bakın. İki şık kayış atmıştır, motorun kömürleri bitmiştir. Yıkama yapmasada proğram düğmesinin ordan tık tık hafif ses gelmesi lazım.cvp beklıyorum.

Serkan bey makinanızın arka kapağını açın kazan dönüyormu bi bakın. İki şık kayış atmıştır, motorun kömürleri bitmiştir. Yıkama yapmasada proğram düğmesinin ordan tık tık hafif ses gelmesi lazım.cvp beklıyorum.

Günay bey belirtmeyi unutmusum bılaşık makinesi tesekkur ederim

Forumlarda arastirdigima göre sırasıyla motor sıkısmıştır,yardimci eleman bozulmustur,elektironik kart arızası diyorlar motor sikismasi dedigini anlayamadım.

Forumlarda arastirdigima göre sırasıyla motor sıkısmıştır,yardimci eleman bozulmustur,elektironik kart arızası diyorlar motor sikismasi dedigini anlayamadım.
Makinanın sirkülasyon veya yıkama pompasından bahsediyorlar pompa pervanesinin sıkışması

Aynı arıza bizimkinde olmuştu. makine su alıyor, suyu ısıtıyor pompa sıkışmadığı halde program devam ediyor ama makine suyu püskürtmüyor içinde öylece duruyor Bilen varsa söyleyiversin

benzer sorun bende vardı bulaşık makinem suyu alıyor ama bir türlü yıkamaya başlamıyordu.ilk hareket kondansatörü denen bir parçayı değiştirdik düzeldi.belki yardımcı olur bu bilgi.

Makineyi ters cevir kapagi biraz ac karta su gitmesin motora dirk elektik ver calisirsa motor deyil kart

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri