arçelik bulaşık makinesi su aldıktan sonra yıkamaya geçmiyor?

emirali61

Üye
6-7 yıldır kullandığım arçelik marka bulaşık makinesi su alıyor fakat sonra yıkamaya geçmiyor.içindeki suyla o şekilde bekliyor, içini açıp baktımacaba motor, pompa vb şeylerdemi sıkıntı var diye fakat gözle görünür bişey bulamadım . yardımlarınızı bekliyorum

rezistanlarını kontrol ediniz.su ısınmadan yıkamaya geçmez

bulasık makınaları suyu alıp dırek yıkamaya gecer bellı bır sure sonra ılk yıkama soyunu doker ve ana yıkamaya gecer kısa bır sure sonrada ısıtma adımına gecer bulasık makınalarında sıkca basımıza gelen olay motor sıkısması veya kondanstor denen yardımcı parcanın ozellıgını yıtırmesıdır en kotu ıhtımallede motora voltaj gelmemesı bu beyın veya elektıronık karttan kaynaklanır

model belırtmedıgınız ıcın makıanızın kartlımı beyınlımı nasıl bırcıhaz oldugunu bılmedıgım ıcın her ıkısınıde yazdım ......

arçelik 4440 modeli, peki benim bu iki arızaya direk müdahale imkanım var mı? kondansatörümü değiştirmeliyim yoksa motora nasıl müdaha etmeliyim ?

arçelik 4440 modeli, peki benim bu iki arızaya direk müdahale imkanım var mı? kondansatörümü değiştirmeliyim yoksa motora nasıl müdaha etmeliyim ?

makınanız mekanık aksamlı bır cıhaz elektronık kart kullanılmamıs makınaya mudahele sansınız tabıkı var ne derece elınız bu ıse yatkın veya mesleyınız nedır bılmıyorum ama soyle anlatıyım makınanın suyunu tahlıye ettıkten sonra fısını cıkarın su gırıs hortumunu sokun ve musayıt bı ortamda makınayı arkaya dogru yatırın on kapak havaya bakıcak sekılde makınanın altında sızın gore bılıcenız 2 yıldız cıvata var onları sokun soktukten sonra sacı assagı dogru kastırın yerınden çıkmaz sokmeye çalısmayın kastırırken emnıyet tertıbatını sokmeyı unutmayın tasırma ve su emnıyetı ıkı tarafından hortum gıren ıcınde kopuk olan canak seklınde pılastık bı aksam dıkkatlıce alt sactan ayırın ve makıanın motor bolumune ulasacaksınız motoru oke bılıcenızı dusunuyorsanız dıkkatlıce hortumlarını kablolarını ve en zor bolum olan arka tutamak lastıgını sokun ve motoru yerınden cıkarın motorun hortum gıren kısmında cam kırıgı cekırdek kabugu vesayre varmı bakın eyer yoksa bır tornavıda yardımıyla cevırmeye calısın rahat donuyorsa motora baglı olan kapasıtor arızalı ola bılır bır bobınajcıya kontrolunu yaptırın sonra tamır yapılan motoru aynı sırada dıkkatlıce yerıne takın
genelde motorlarda sıkısma su kacırmadan veya ıcıne kacan yabancı csıımden kaynaklanır sıkısma yoksa kondanstor sorunuda bobınajcı yok drese motora voltaj glmıyordur beyın arızası muhtemel beynıde sokerım dersenız servısten rahatlıkla alıp taka bılırsınız kolay gelsın.....(bıraz uzun oldu amac yardımcı olmak ) :)

verdiğin bilgileri itina ile uygulamaya çalışacağım, elim yatkın değil ama yatırmaya çalışacağım bilgilerini paylaştığın için teşekkür ederim, sonucunu bildiririm.

Bulaşık makinam arçelik 6050 suyu alıyor program dügmesi dönüyor ama çalışmıyor ne yapmam lazım

Bulaşık makinam arçelik 6050 suyu alıyor program dügmesi dönüyor ama çalışmıyor ne yapmam lazım
Ne desek acaba size ?
O kadar çok etken varki...
Suyun seviyesini gören prob bozulmuştur(tahminen preostattır.) . Su ısıtıcısı çalışmıyordur. Güç devreleri sorunları(ısıtıcı,pompa vs). Çok etken var onun için tam olarak "şu dur" diyemiyorum...

benim bulaşık makinam regal dishM211 Su alıp boşaltıyor ve yıkamaya geçmiyor ne yapabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri