Arçelik 5500E Çamaşır Makinesinde Sorun

Vermiş oldugunuz kodlu bir parca , elektronik malzeme tanımıyorum .Muhtemelen yanlış bir kot verdiniz .
F -6 F-7 hataları motor hatası dır .

Motor kömürlerinin bittigi ve motor yönlendirme rolesinin kontakları aşırı akımdan dolayı patladıgı anlaşılıyor .
Önçelikle motorunuzu onarmalı sonrasında kartın hasarlarını düzeltmelisiniz.
Motorunuza DC akım veren köprü diyotunuzunda ,aşırı akımdan deforme olmuş olma olasılıgı çok yüksek .

Selam.Arçelk 550E çamaşır makinası çalışırken FASSSS deyi bir ses cikardı ve durdu.Tamirci geldi kartı yanmış dedi.Ama sonradan bu makina kart taktığım halde çalışmıyor dedi.Arızası ne Olabilir.Neden Çalışmıyor.Kartın yanmsı wolajdan olabilirmi.Şimdiden teşekkürler.

yanık kartın fotografını eklerseniz yorum yapabiliriz

5500 e mi ben olsam bulaşmam arkadaşım

merhaba arkadaşlar 5500e kapak kilitini açmıyor.kiliti değiştirdim yine açmıyor sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim...

5500e kapak kilidi açma tuşuna bastığımda açılmıyor içeride çamaşırlar mahsur kaldı Yardımcı olursanız memnun olacağım bunun :) mekanik olarak açma imkanım yokmu

Moderatör tarafında düzenlendi:
su tahliye kapagını açın (sol alt tarafta 10X10 boyutlarında) kırmızı renkli halkayı parmagınızla aşağı çekin kapı açılacaktır

Sevgili Ali Rıza usta,
Taşınmış olduğum evde bulunan Arçelik 5500 E digital çamaşır makinesinin kullanma klavuzu olmadığı için tam olarak çalıştırma programlarını bilemedim.Basit şekilde makineyi çalıştırıyorum fakat olabilecek diğer programlarıda en kolay nereden öğrenebilirim veya elinizde bu makineye ait bir klavuz varsa mail olsada olur gönderebilirmisiniz.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Nedim Çolak

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,986
Son üye
ferhatyigit

Yeni konular

Geri