Arçelik 5500E Çamaşır Makinesinde Sorun

Slm.1159 ARY 5500 Hata listesi: F1-POMPA ÇALIŞMIYOR F2-VENTİL VEYA SSA ARIZALI F3-ISITICI ARIZALI F4-NTC AÇIK DEVRE F5-NTC KISA DEVRE F6-MOTOR ARIZALI F7- TRİAK KISA DEVRE.

Arkadaşlar arçelik 5500 e açıldığında F4 kod veriyor. NTC Açık Devre anlamına geliyormuş. Bu parçayı değiştirmek mi gerekiyor? Şekli nasıl bir şey ve devrede bir adet mi bulunuyor? Değiştirince sorun ortadan kalkar mı acaba?:confused: Yardım için tşk.

Sorunu hallettim. Aynı makineden olan kişiler için yol göstermek amacı ile yazıyorum. Baştan kabloları kontrol edin bir temassızlık olabilir. Kart üstünde bir sorun kolay kolay olmuyor. Çevre parçaları hata kodlarına göre kontrol edin. Razistans, termostat NTC vs. NTC yi ölçtüm sağlamdı. Kablolarda temassızlık vardı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
dedınya sıkmaya gecırdığımde motor yavaslıyor dedın 1 kart gıtmıs olanılır 2 rezıstansı kontrol et

İşinize yarar diye umuyorum

selam ve saygı ile
Ekrem Esiroğlu

5500 Çamaşır makinam arızalı degil calistiramiyorum bicok dugme var o yuzden yazdım

Son düzenleme:
bizden bekledigin yardımın biçiminide yazarsan sorununuza melhem olalım.

nasil yikama yapacagim bir saatir basinda beklıyorum makinenin tsk ederim

Siz başında beklerken boş durmamışsınızdır neler yaptıgınızı anlatın bizler eksik yanlış ne varsa sizi yönlendirelim .

tamam kurcalaya kurcalya yaptim calistim :) ilginize tsk ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri