Arçelik 6103H çamaşır makinesi, E11 hatası

Pompa yeni takıldı, su giderleri açık, karttan şüpheleniyorum, 45 sn çalışması gereken pompa 15. 20 sn çalışıyor, bu esnada suyun yarısı ancak atılabiliyor

Merhaba Bedestenli.Öncelikle makineyi kablo ve hortumlara gelmeyecek şekliyle yatır. Kazan ile tahliye pompası bağlantı körüğünü sök. Topun da dahil olduğu kısmını iyice kontrol et. Tıkanıklık var ise aç. Deterjan, yumuşatıcı, kıyafet ipi vs orayı zamanla tıkıyor ve su akışı azalıyor.

b5w14nf.jpg

Sonrasında Prosestat hortumunu çıkart ve kuvvetlice üfle. İmkanın var ise prosestat hortumunu kazan bağlantısından orta sertlikte bir malzeme ile açmaya çalış.Ucuz bir malzemedir gerekir ise yenisi ile değiştir. Hortumda yırtık olma ihtimaline karşı kontrol et.

rnh8rud.jpg

Tüm bunlar yapıldıktan sonra düzelmez ise kartını tamir ettir.
Selametle.
*** Resimler alıntıdır.

Merhaba Bedestenli.Öncelikle makineyi kablo ve hortumlara gelmeyecek şekliyle yatır. Kazan ile tahliye pompası bağlantı körüğünü sök. Topun da dahil olduğu kısmını iyice kontrol et. Tıkanıklık var ise aç. Deterjan, yumuşatıcı, kıyafet ipi vs orayı zamanla tıkıyor ve su akışı azalıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 106974

Sonrasında Prosestat hortumunu çıkart ve kuvvetlice üfle. İmkanın var ise prosestat hortumunu kazan bağlantısından orta sertlikte bir malzeme ile açmaya çalış.Ucuz bir malzemedir gerekir ise yenisi ile değiştir. Hortumda yırtık olma ihtimaline karşı kontrol et.

Ekli dosyayı görüntüle 106975

Tüm bunlar yapıldıktan sonra düzelmez ise kartını tamir ettir.
Selametle.
gece uyandıkça bunları düşündüm bu gün bunları yapacağım, ama büyük ihtimal kartta sorun ,
kartı nerede tamir yaptıralım yer Sancaktepe, sizin yaptırdığınız güvenilir yerler vardır, teşekkürler

gece uyandıkça bunları düşündüm bu gün bunları yapacağım, ama büyük ihtimal kartta sorun ,
kartı nerede tamir yaptıralım yer Sancaktepe, sizin yaptırdığınız güvenilir yerler vardır, teşekkürler
Özelden firma bilgisi yolladım. Lütfen sorunun düzeldiğinde ayrıntıyı bizler ile de paylaş.

6083H çamaşır makinesi test aşamasına başlarken aşağıdaki ekran çıkıyor,
su pompası yenisi ile değiştirildi,
test sonucunda suyun yarisini atiyor,
suyun yarısı icinde kalıyor, pompa yaklaşık 15 20 sn arası çalışıp duruyor,
Durduktan sonra aşağıdaki ekran çıkıyor,
resimi aşağıda ekledim, değerli usta arkadaşlar şimdiden teşekkürler,
05511038373 çaldırırsanız telefondan da sizi arayabilirim.
@ali0134 Hocam selamlar
Motor firmalarını kontrol et sorun motorda görünüyor fircalara hafiften tornavida sapıyla tıkla makinayi sıkma moduna al çalışırsa kömürleri değiştir düzelir

Özelden firma bilgisi yolladım. Lütfen sorunun düzeldiğinde ayrıntıyı bizler ile de paylaş.
Sayın mezya eln ile irtibata geçtim, kendisi ile de tanışma fırsatım oldu,

makinedeki sorun ilk etapta suyu atmıyordu, su pompası değiştirildi, sonra makinenin içinde su kalıyordu su geri tepiyormuş, giderde sorun olduğu tespit edildi, sonrasında

14 dk lık hızlı programda başlangıçtan 14- 13 -12 -11 dk. larda tekrar tekrar başa alıyordu,

SORUN KARTTA İMİŞ, Kartı kendilerine ilettim tamirini yaptı,

Beyaz eşyalarınızdaki sorunlarınız ve arızalarınız için ardınıza bakmadan

Sayın mezya eln e tamirlerinizi yaptırabilirsiniz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular