Arçelik 5500E Çamaşır Makinesinde Sorun

EE 5500 çamaşırmakinasının programlarını nasıl resetleyebilirim.teşekkürler.

başla tuşuna basın. programı durdurun ve sağ ok işaretli program akış düğmesinden programı sona getirin. su tahliyesinden sonra kapak butonuna basın

üstadım E 5500 makinam F6 arıza kodu veriyor.Motoru söküp sargılarını kontrol ettirdim.sargılarda sıkıntı yok dediler.8 soketli motorun 2 nolu sokete elektriğin faz ucunu 5 nolu sokete nötr ucunu bağla 3 ve 4 nolu uçları bir kabloyla kısa devre ettim.elektriği verdim motor çalıştığı zaman 6 ve 7 nolu uçlar arasını ölçtüm 43 volt gösterdi.ayrıca üzerindeki kömürleri 2 santim kadar.sıfır kömürü kaç cm bilemiyorum ama onları da yarın değiştireceğim.benim tesbitime göre motora voltaj gelmiyor.Bunun sebebi ne olabilir KPL 3800 kondansatöründen kaynaklanıyor olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.selamlar

üstadım kart tamiri için önerebileceğiniz yar var mı?

arkadaşım sen makinanı derece tuşlarına basılı tutarak teste al orada sana arıza kodu çıkacak ona göre değerlendir

o uçlar tako uçları eğer sıkma gibi çalışırsa ozaman tako arızalı hiç çalışmıyorsa köüre bak ytoksa motoru değiştir

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar 5500e bir çamaşır makinam var ve kartında bi direnç patlamış ve direncin değerini nasıl bulabilirm acaba yardımcı olabilirmisiniz
teşekürler

arkadaşım kartın fotoğrafını çek patlayan yeri kırmızı işaretle güzelce belirt foruma yükle elinde sağlamı bulunan forum üyelerimiz yardımcı olacaklardır umuyorum kolay gelsin...

merhaba arkadaşlar.arçelik 5500e çamaşır makinesinin kullanma kılavuzu hangi linkte bulabilirim.bana yardımcı olabilirmisiniz...

ustalar Arçelik 5500 e devre kartı R60 direncinin değeri lazım kolay gelsin

Arçelik 5500E Çamaşır Makinem yıkama bittikten sonra 75 dereceyi gösteriyordu. Çamaşırları çıkarmak için kapağı açtığımda her yeri duman kapladı. İçindeki çarşaf tambura yapışmıştı. Hemen pirizden çektim. Acaba servisi çağırmaya değer mi, arızası ne olabilir?

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri