Arçelik 2200 Çamaşır Makinesi Motor Sorunu

selam benimde zonguldaklı arkadaş gibi çamaşır makinası tamburundan uçak gibi ses geliyo kayışı söküp denedim tambur rulman ları ve yatağından geliyo ses makinem indesit 800 devir bu arızanın bana maliyeti ne olur. elimde arçelik 2200 makine var onun tamburunu veya parçalarını kullanabilirmiyim . teşekkürler

makinanın iç bölümüne çamaşır veya çorap vs. kaçmış olabilir zaman zaman arkada rulman kısmına dolanıp bu tür sorun yapabilir.böyle bir sorun olmuştu...

ahimehmet ' Alıntı:
selam benimde zonguldaklı arkadaş gibi çamaşır makinası tamburundan uçak gibi ses geliyo kayışı söküp denedim tambur rulman ları ve yatağından geliyo ses makinem indesit 800 devir bu arızanın bana maliyeti ne olur. elimde arçelik 2200 makine var onun tamburunu veya parçalarını kullanabilirmiyim . teşekkürler

büyük bir ihtimal rulmanların bozulmuş bazı makinelerde sadece rulman değişir ama bazıları kazanile birlikte değişir genelde yetkili servisi kazan ile birlikte değiştirir ama özel servisler sadece rulman değiştirr.. arçelik 2200 makinesinin rulmanları veya kazanı işte yani parçaları senin makinene uymaz..

ahimehmet ' Alıntı:
kesinlikle parçalar uymaz birbirine bence bi özel servis çağırıp(neden özel servis dersen yetkili servisler rulman ve keçe değişimi yapmamakta bunun yerine rulman yatağını yada kazanı değiştirmektedir ki buda maliyeti 2 ye hatta 3 e katlayabilir) rulmanları ve keçeyi değiştirmeleri olumlu sonuç verecektir. Umarım bu şekilde arızalıyken uzun süre kullanmamışsındır (çünkü rulman arızalarında müdahale gecikirse tambura zarar verir bu da maliyeti yükseltir).

Bende uyarmıştım param var diyorsan yetkili servise git ama dersen daha ucuza olsun diye özel servise git..

tambur bilyası dışardan yağlanmaz mı gresörlük yokmu onu merak ettim aynı makinlar gibi

yunus_ ' Alıntı:
tambur bilyası dışardan yağlanmaz mı gresörlük yokmu onu merak ettim aynı makinlar gibi

Yağlanmaz.. hadi bir şekilde sıvı yağ ile yağladın diyelim bir süre sonra gene eski haline dönecektir her yağlamak istedinde kazanı sökmen lazım tamburu çıkaracaksın vs.. birde kullanılan bilyelerin resimlerini veriyorum.. Uzun lafın kısası yenisi ile değiştirmek herzaman iyidir..

hız kontrol modülün arızalı.yenisiyle değiştir düzelecektir.

sn cumhuriyet 2200 makinanın 9mf kondansatörü arızalanmıştır piyasada 10 mf vardır üst kapagı açtıgında 220V besleme kablosunun kasaya girdigi yerde ikitane kondansatör vardır biri parazit filitresi 0.47mf (dört kablolu) digeride bizim degişecegimiz kondansatördür.
Ayrıca arkadaşlara bir hatırlatma kömürle yıkamanın hiç alakası yoktur isterseniz kömür uçlarını çıkarın yine 2200 makinanız yıkar fakat sıkmayı yapmaz

bence kayış gevşektir tam sarmıyor kontrol et.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri