Arçelik 2200 Çamaşır Makinesi Motor Sorunu

kasnağa ilk hareketi elinizle siz verin demek istiyor arkadaş :)

wmv bosh camasır makinası yıkama da problem yok sıkma da pompa calısıyor fakat sıkma devri cok az motor takometre problemi diye düsündük ama öyle olsa yıkama da 50dd saga sola tur yapmazdı komürlere baktık motorun gayet iyi motor yüke biniyor en son karttan süpeleniyoruz karta oksit var diye silip temizledik fakat bi netice alamadık sayac sayıyor turu tamamlıyor kartdan sa lütfen yardım edin

makinanın tam modeli wmv2010 celik tamburlu 12ila 15 senelik

arka kapagı ac mak su almayı tamamlayınca kasnagı hafice cevir az da olsa hareket veya ark yapıyorsa motor komürleri bitik veya makinanın modeli hakında bigi verirsen daha iy iolacak genel bi makina arıza tanısı yok

wmv bosh camasır makinası yıkama da problem yok sıkma da pompa calısıyor fakat sıkma devri cok az motor takometre problemi diye düsündük ama öyle olsa yıkama da 50dd saga sola tur yapmazdı komürlere baktık motorun gayet iyi motor yüke biniyor en son karttan süpeleniyoruz karta oksit var diye silip temizledik fakat bi netice alamadık sayac sayıyor turu tamamlıyor kartdan sa lütfen yardım edin

Ara sıkmalarda da durum aynı mı?

Bir de sıkma devri yavaş derken kastınız sıkma anında da kazan 105d/d dağıtma devrinde dönmeye devam mı ediyor?
Yoksa dağıtma devrini aşıp normalden yavaş mı sıkıyor?

İlk problem varsa büyük ihtimalle karttan.

Merhaba, bosch wfv 4830 çamaşır makinasının rezistansı arızalandı söktüm, aradım şekil olarak aynısını buldum ama watt olarak makinadan çıkan 2500W, bulduğum 2100W bu herhangi bir sorun yaratırmı?

Ayrıca amortisörlerin değişmesi gerekiyor ama kazana bağlı olan vidayı bir türlü sökemedik kazan içine göçtü geri esnedi ama vida bir türlü gevşemedi tavsiyelerinizi bekliyoruz şimdiden teşekkürler...

Merhaba, bosch wfv 4830 çamaşır makinasının rezistansı arızalandı söktüm, aradım şekil olarak aynısını buldum ama watt olarak makinadan çıkan 2500W, bulduğum 2100W bu herhangi bir sorun yaratırmı?

Ayrıca amortisörlerin değişmesi gerekiyor ama kazana bağlı olan vidayı bir türlü sökemedik kazan içine göçtü geri esnedi ama vida bir türlü gevşemedi tavsiyelerinizi bekliyoruz şimdiden teşekkürler...

Merhabalar, öncelikle belirtmek isterim bosch servisi amörtisör+rezistans değişimine 200 lira istediği için mecburen kendimiz yapmak zorunda kaldık 350 liraya yeni makina satıyorlar malum.

Amörtisörlerin vidasını söküp takmayı başardık.

Rezistans ile ilgili olarak satın aldığım rezistans çok kolayca zorlamadan makinanın içine girdi vidasını iyice sıktık sağlam gibi duruyor...

önceki konulardan rezistans değişimini okudum sanki zorlanarak çıktığı gibi girecek gibi bir anlam çıkardım doğrumudur?

acaba olmuşmudur? su kaçırabilirmi?
orjinal parça 2500W idi bu 2100W bu bir sorun teşkil edermi? teşekkürler.

Rezistansın daha düşük güçte olması problem teşkil etmez. Aksine daha yüksek olsaydı makine yüksek amper çekeceğinden problem olabilirdi. Yeni rezistans sadece suyu birazcık daha geç ısıtacaktır.

Rezistansı taktıktan sonra makinenin içine 2-3lt su dökerek rezistansın sızdırmazlığı kontrol edilebilir. Conta tam olarak kazana geçtiyse sızdırma olmayacaktır.

Problemlerinizi halletmenize sevindim. WFV4830 dönemine göre (1991-1994) en çok beğendiğim Bosch modellerinden biridir. Dilerim cihazı problemsiz kullanmaya devam edersiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri