Arçelik 1501 T FIRIN

dej

Üye
merhaba,

10 yıldır hiç kullanılmamış sıfır Arçelik 1501 T ankastre fırın ikinci çalışmasında saat kısmındaki ışıklar ve ısı tuşundaki ışıklar gitti. Sadece program kısmındaki ışıklar çalışıyor fakat fırın ne ısınıyor nede fanı çalışıyor. Ne tür bir arızası olabilir. Fırın yeni ama modeli eski servise mi yoksa özel servise mi baktırmak lazım yoksa basit bir sigorta falan mı değişecek. Konu acil biraz.
Teşekkürler.

ankastre ürünlerde Şebeke girişinde aşırı sıcaklık için emniyet bi-metal sigorta bulunur. muhtemelen bu sigorta atmış. ürünü yerinden çıkarıp arka kapağını açarsanız şebeke girişinde kablo şeklindeki bu sigortayı görebilirsiniz. parça ucuzdur yetkili servis 25-30 tl civrında bir fiyatla değiştirir. özel servis çağırırsanız tecrübeli olmalarına dikkat edin. iptal edenler veya uygun olmayan sıcaklıkda sigorta takanlar gördüm..

teşekkür ederim bu sigortayı gördüm kendim değiştirmek istiyorum parçayı nasıl temin edebilirim. ilginiz için teşekkür ederim.

yetkili servisden temin edebilirsiniz. parça ismi bi-metal termostat 5-7 tl arası fiyatı var

Forum istatistikleri

Konular
128,489
Kullanıcılar
450,464
Son üye
Yakuphan.

Yeni konular

Geri