ARÇELİK 6230 BULAŞIK MAKİNASI ARIZASI

Arkadaşlar makinamda şöyle bir arıza var daha önceden elektronik kartında sorun vardı onu değiştirdik fakat şuan en son programı bitirmede suyunu boşaltı ama su tahliye motoru hiç durmuyor sürekli çalışıyor sorunu çözemedim

taban sacına su akıtmıştır. taşma swici açtığı içinde sürekli pompa yapar. su kaçağı olasılığı yüksek

peki nasıl halledicem bu sorunu nereleri sökücem tarif edebilirmisiniz

makinanın yan saçlarını sökün. tabanda su varmı bakın? varsa arkaya doğru eğdirip suyun yere akmasını sağlayın. ve çalıştırın. su kaçağı arayın.

Arkadaşlar arçelik 6230 bulaşık makinasının taşma siwici tam olarak nerde bulamadım makinayı çalıştırıyorum güzel yıkıyor bitiriyor yeni bulaşık koyduğumda tekrar başlatıyorum bu sefer sürekli pompa motoru çalışıyor makinayı öne çekip geriye doğru yatırıyorum bir müddet pompa çalıştıktan sonra duruyor ve makina normale dönüyor su kaçağını buldum yan contalardan fakat buTAŞMA siwiciNİ bulamadım

Arkadaşlar siwici buldum söküp temizledim içindeki strafor köpük su içindeydi onu hallettim fakat makinamın ön kapağın sol alt kısmından su kaçağı var orjinal servisten komple contasını aldım yinede azda olsa var başka nedeni olabilirmi

Alt pervane catlamis olabilir. Yada delikleri genisletilmistir

köpükte bazen takılıyor su kaçağına bak yoksa köpüğü kontrol et oda sağlam sa siviç ini değiş oda olmadı karta bak siviç 5 tl fln değiş omadıysa kartını kontrol et

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri