Apartmanda ki telefon kutusunda hattı bağlamak

5 volt gerilimi lede bağlarsan neden gitmesin ? Çekeceği akım ne kadar olur ? Hatta telefon hattına 20-50V arası AC güç bağla ledin sadece bir ucunu kabloya değdir(diğer ucu eline değdir.).
telefon kutusuna 5v ac akım getirmek işgüzarliktır anlamında yazdım.bu işlerle uğraşanlar zayıfakım tesisatlarına gerilim uygulayıp test yapmazlar.kablo tester ları veya avometreler ile arıza giderilir.kaldıki ucunun nereye gittiği hangi cihazlara bağlı olduğu belli olmayan kablola enerji vermek amatörlerin işi olabilir.

telefon kutusuna 5v ac akım getirmek işgüzarliktır anlamında yazdım.bu işlerle uğraşanlar zayıfakım tesisatlarına gerilim uygulayıp test yapmazlar.kablo tester ları veya avometreler ile arıza giderilir.kaldıki ucunun nereye gittiği hangi cihazlara bağlı olduğu belli olmayan kablola enerji vermek amatörlerin işi olabilir.
Cevap maksadınızı şimdi anladım. "Yapılmaz" değilde "yapılması uygun değildir" demek istediniz. Haklısınız .
Telefonlara bazı bölgelerde sürekli yıldırım etki ediyor. Bunun önlemi alınmayan bir hatta 34500Volt vermemiz sakıncalıdır demek ne kadar mantıklı ?

Cevap maksadınızı şimdi anladım. "Yapılmaz" değilde "yapılması uygun değildir" demek istediniz. Haklısınız .
Telefonlara bazı bölgelerde sürekli yıldırım etki ediyor. Bunun önlemi alınmayan bir hatta 34500Volt vermemiz sakıncalıdır demek ne kadar mantıklı ?
Beş yıldızlı bir otelin açılışı esnasında otomasyon haberleşme kablolarına Şebeke voltajı vererek test yapan ve 400 euroluk haberleşme kartarını patlatan elektrikçinin yaptıklarına şahit olmuş birisi olarak yazdım.selamlar saygılar.

Beş yıldızlı bir otelin açılışı esnasında otomasyon haberleşme kablolarına şebeke voltajı vererek test yapan ve 400 euroluk haberleşme kartarını patlatan elektrikçinin yaptıklarına şahit olmuş birisi olarak yazdım.selamlar saygılar.
Telekomcunun suçu tesisi yapandan daha çok olamaz !
Bizim ofiste de telefonları çekip bağlamışlar(sunucu odasında iti bağlasan durmaz !(önceki hali)).
Adamlar paralarını aldılar, ama olan yine bana oluyor ! Mesai ödenmeyen idari personel cumartesi-pazar telefonları düzeltmekle uğraşıyor.
Telefon kartını takan arkadaş da en az hatta enerji verenler kadar suçlu...
Aşağıdaki gibi bir şema vermediyseniz hattı bağlayanların eline sizde de suç var !
telefon-internet.jpg

Telekomcunun suçu tesisi yapandan daha çok olamaz !
Bizim ofiste de telefonları çekip bağlamışlar(sunucu odasında iti bağlasan durmaz !(önceki hali)).
Adamlar paralarını aldılar, ama olan yine bana oluyor ! Mesai ödenmeyen idari personel cumartesi-pazar telefonları düzeltmekle uğraşıyor.
Telefon kartını takan arkadaş da en az hatta enerji verenler kadar suçlu...
Aşağıdaki gibi bir şema vermediyseniz hattı bağlayanların eline sizde de suç var !
Ekli dosyayı görüntüle 32574
bence asıl suçlu işi bu halde bırakanlara hakedişlerini verip gönderenlerdir diye düşünüyorum.normal şartlarda yüklenici firmanın teminat mektubu yakılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri