Ana Kolon Hattı Kablo Kesiti ve Sigorta Değerleri

foamy

Üye
Arkadaslar öncelikle herkeze merhaba. Benim bi kaç sorum olucak yardımcı olursanız cok sevinirim. Müstakil tek katlı evimizde direkten gelen havai hat besleme kablosu eve yan duvardan giriş yapıp tavan betonu içerisinden gidiyor ve evin içerisinde (antrede) monte edilmiş sayaca geliyor. Ben yeni dijital sayaç alıp bunu sıva üstü kofre görevi gören sigortalı sac pano içerisine evin dıs kısmına giriş kapısının hemen yanına monte etmek istiyorum. Tabi bu durumda bina dısından sayaca kadar yeni ana kolon hattı cekicem. Bu hatta 6X2 iletken ve kofre sigortasını da 40 Amper olarak kullanmayı düşündüm. Sigorta çıkışından sayaca,sayaç çıkısından da kat tablosundaki Kaçak Akım Koruma Anahtarına enerjiyi tasıyarak ev içerisindeki linyelere dagıtmak istiyorum. Ayrıca bahçeye bakır topraklama çubuğu çakıp bunu da 10 luk iletken ile sigorta kutusuna tasımayı düşünüyorum. Sizce planımda bir eksiklik yada yanlış yaptıgım bir kısım var mı acaba? Varsa beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Herkeze teşekkürler...:)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yapı kolon hattı iç tesisat yonetmeligindede belirttigi gibi 2*6 yapmak zorundasın tadilat projesi çizdirceksin sayaç girişine 32 a b egrisi vede sayaç çıkışına 32 kaçak akım koruma rolesi takmanı tavsiye ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri