Ampüller Sürekli Patlıyor

tekniker65

Üye
slm. arkadaşlar bizim evin özellikle ara hol, banyo ve wc ampülleri sürekli patlıyor ampül değişmekten bıktım artık
bunun sebebi ne olabilir ne yapmalıyım
teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sayın tekniker 65

anahtarlarınız açıp açmamakta kararsız kalıyordur, lambaların iyice sıkılı olduğundan eminseniz anahtarların kontakları arkdan kirlenmiştir. anahtarlarınızı değiştirmeniz gerekiyor. ufak bir ihtimal de olsa duydan da olabilir duy kısmında da temassızlık olabilir...

voltaj yüksek geliyor olabilir. enerji dalgalanması da olabilir elinizde analizörünüz varsa bir kaç gün kayıt yapın derim

anahtarlar yeni duy kontaklarıda yaylıdır hatta tornavidayla biraz daha ayarladım ampüle tam temas etsin diye
ayrıca ampüller patlarken genelde içi siyah is oluyor

voltaj yüksek geliyor olabilir. enerji dalgalanması da olabilir elinizde analizörünüz varsa bir kaç gün kayıt yapın derim
Eğer yüksek voltajdan dolayı empüller patlıyorsa evdeki elektronik cihazların, en azından buzdolabı ya da tv'nin çoktan arızalanması gerekirdi. Dediğine göre bu olay kronik bir hal almış.

evde hassas elektronik cihazlar var onlarda sıkıntı yok ayrıca evin diğer bölümlerindede sıkıntı yok
voltaj dalgalanması veya yüksekliği olursa bunlarda etkilenir

Sn Tekniker;

Evinizin elektrik tesisat projesini bilmeme imkan yok ama;

Bu 3 ( Banyo,wc,hol) hattın fazı buatta ortak olabilir.Ve buattaki faz klemensten gevşeklik yapmış durumda olabilir.Bence bunu kontrol et derim.Zaten geriye anahtar ve duydaki gevşeklikler ve temassızlıklar kalıyor....

Kolay gelsin!!!

buatların hepsini kontrol ettim bağlantılarda hiç bir sıkıntı yok gayet güzel yapılmış

Aklıma şey geliyor faz ortaksa eğer;

Buattan buata ,yada buattan anahtara giden kablolarda bir ezilme temassızlık olabilirmi eğer öle ise işiniz çok zor!!!

anahtarları kapattığinızda fazın kesilip kesilmediğine dikkatedelim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri