Amonyak Gazı İle Soğutma Sistemleri Hakkında Merak Edilenler!

Sevgili kardeşim o dolap mini dolap sa ters çevir fişi tak 24 saat sonra tekrar düz çevir çalıştır kompresörsüz amonyaklı dolaplar boru içindeki amonyağın ısınması ile soğur amonyak zehirli bir gazdır atşle ısıtma boruyu ısıtan rezistanstır arkaya bak gaz kaçmaz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selamlar
ben otelde çalışıyorum bazen minibarlar bozuluyor soğutmuyor ve minibarı ters çevirip 1 gün bekledikten sonra düzeltip fişini takıyorum normal soğutuyor
ama herzaman bu taktik işe yaramıyor başka ne yapabilirim?
minibar amonyak ile çalışıyor

Sn. kahraman_77 buz dolapların da bildiğimiz gibi zehirsiz gaz olarak freon 22 kullanıyoruz kapalı bir sistem aracılığı ile ekovat motor ile sirkülasyon sağlayarak soğutma sistemi kurulması mümkün diyebilirmiyiz?

Arkadaşlar Johnson Controls firması varmış. Anahtar teslimi işler yapıyorlarmış vs. bilen var mı? Nasıldır, necidir filan? Frick ve sabroe kompresörleri bünyesindeymiş. Ayrıca soğutma ile aklınıza gelebilecek bütün yabancı lider firmalarla Global Agreement anlaşması varmış. Mesela Baltimore, Alfa laval, guntner vs... Görüşleriniz önemlidir.
Saygılarımla...

Onlar dünya çapında bir firma. Ama onlardan yedek parça temin etmek yada biraz zahemtli. İstediğiniz bir parçanın gelmesi filan epey sürüyor..Ama bütün büyük firmalarda jhonson controls ile çalışmaktadır..

Benim NH3 ile ilgili bri sorum olacaktı Ben gaz soğutmada kullanıyorum Ama gelen gazı biraz arttırdığımda makina soğutmak için kapatisesini %100 çıkarıyo ve bir süre sonrada üyksek amperden duruyor.. Soğutmayı düşük sıcaklıkta tutarsam ancak yüksek amper çekmiyor.. Bunun sebebinin ne olacağı hakkında bilgisi olan arkadaslar varsa şimdiden teşekkür ederim...

Dostum merhabalar ben bu forum'a yeni katıldım bir konuda yardım isteyecektim yardımcı olursanız sevinirim. Çalıştığım yerde YORK FRICK RWF II 3 adet Soğutma komresörü var ve uzun süreli çalışamıyorlar yağ sıcaklık arızası verip komresör kendini korumaya alıp kapatıyor. Belki çalışma prensibini anlarsam çözüm üretmekte daha mantıklı fikirler üretirim, fakat tam anlamıyla da anlamış değilim. Bir zahmet anlata bilir misin? 3 yaşındaki çocuğa anlatır gibi. Teşekür eder iyi günler dilerim...

Değerli arkadaşım amanyakla çalışan pistonlu kompresörlerler hakkında tecrübem vardır sorunuzda dediğiniz yağ sıcaklık arızası pistonlu kompresörlerin içinde karter yağı mevcuttur bu yağ özel bir yağ olup kompresörün pistonlarını yağlar karterde çırpma siskilasyondan dolayıda temizlik yapar ayrıca yağın diğer bir önemli görevi kompresörde 1 den fazla kapasite varsa yağ basıncının etkisinden kapasiteleri devreye sokar çıkarır.Yağın dezavantajı pistonlu kompresörlerde mevcuttur buda yağın hat buyunca sürüklenmesi ve hattın tıkanmasına kadar arızalara yol açmaktadır.Karterdeki düşük yağ sıcaklığından yağ ısınamaz ve sürüklenme fazlalaşır istenilen yağlama görevinide tam yapamaz pistonlara zararı çok olmaktadır.şimdi yağ sıcaklık arızası şudur karterde bulunan yağın sıcaklık derecesi düşüklüğünden kaynaklanmaktadır.kartede yağı sürekli ısıtan bir rezistans mevcuttur rezistansınız arızalandı veya devreye girmiyorsa bu arızaya neden olur diğer bir husus kompresöre likit akışının olmasıdır buda yağın ısınmasını engeller.Yardımcı olması dileğiyle kolay gelsin...

selam biz johnson controls ile çalışıyoruz gerçekten işini iyi bilen bir şirkettir sorunlarınıza profesyönel çözüm bulabilirler

Onlar dünya çapında bir firma. Ama onlardan yedek parça temin etmek yada biraz zahemtli. İstediğiniz bir parçanın gelmesi filan epey sürüyor..Ama bütün büyük firmalarda jhonson controls ile çalışmaktadır..

Benim NH3 ile ilgili bri sorum olacaktı Ben gaz soğutmada kullanıyorum Ama gelen gazı biraz arttırdığımda makina soğutmak için kapatisesini %100 çıkarıyo ve bir süre sonrada üyksek amperden duruyor.. Soğutmayı düşük sıcaklıkta tutarsam ancak yüksek amper çekmiyor.. Bunun sebebinin ne olacağı hakkında bilgisi olan arkadaslar varsa şimdiden teşekkür ederim...

selam biz johnson controls ile çalışıyoruz gerçekten işini iyi bilen bir şirkettir sorunlarınıza profesyönel çözüm bulabilirler

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :)

Temin yeri ve fiyat konusunda güncel bilgi var mı?

Arkadaşlar forum' a yeni katıldım bana Amonyak gazı kullanım talimatı gerekli bir örnek de olabilir uygulamak için yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri