amfi çıkışım cızırtılı geliyor

Pekala yardımınız için teşekkürler... peki TDA ya fan baglamam gerekirmi sogutucu var ama yinede fana gerek varmı?

Son düzenleme:
Eğer kullanılan kabloların ekranlamaları düzgün bir şekide yapılmasına rağmen sorun çözülmediyse benim aklıma başka bir fikir geliyor.

Ticari ürünlerde, örneğin Marshall gitar amfilerinde besleme fişinde mutlaka topraklama iletkeni de bulunur. Topraklaması olmayan bir prizle olan bir priz arasında kıyaslama yapıldığında, topraklamalı durumda amfide neredeyse hiç cızırtı olmadığını kendim deneyerek görmüştüm. Hatta kendi evimdeki prizlerin hangilerindeki toprak hattı sağlam diye test etmek için bu amfiyi kullanıyordum.

Sanırım yapmış olduğun devrenin tamamını bir sac kutu içine koyarsan ve bu kutuyu toprağa bağlarsan sorunun çözülebilir. Bu kutu elektromanyetik ekran görevi görecektir. Ayrıca amplifier katının gnd'unu, topraktan izole ve toprakla aynı olmak üzere iki farklı şekilde denemende ve hangisi iyi sonuç veriyor görmende fayda olabilir.

EMI ekranlama ile ilgili çok fazla dökümantasyon bulunmasına rağmen, bu konu hala tam olarak çözümlenmişl değil. Tek bir çözüm söylemek çoğu zaman zor. Farklı türlü gürültü ve devre yapısı durumlarında farklı uygulamalar olabiliyor ve teorisi de her zaman net bir fikir vermiyor. Dolayısıyla deneyerek bulmak gerekebiliyor.

---------------------------
Bugünün işini yarına bırakma,
Yarının işine hor gözle bakma.

Çok teşekkürler deneyecegim inşallah faydası olurda sorunu çözebilirm.Peki devreye fan baglamama gerek varmı?

Evet denedim topraklaması olan prizle amfiyi çalıştırdım bayagı farketti cızırtı bayagı azaldı müzik açtıgımdada cızırtı kayboluyo ama müzik sustugunda çok az bi cızırtı hala devam ediyo son çare olarakta ton koruma kartı alıp deneyecegim hala tamamen ortadan kaldıramadım şu sorunu pfff

kardeş anfinin yapımını da versen olurmu bende 2tane 2050 var da acil

benim anfimdede bu sorun varmı ses çızırtısı uzun zaman uğraştım tüm kabloları değiştirdim kontrol ederek doğru bağladım ve sonuç belli %100 sessizlik

kalite kablo kullan ve amfinin çıkışına çok ufak olmamakla birlikte seri olarak 1 kondastör bağla mutlaka işe yarar ;) iyi dinlemeler ;) olup olmadıgı hakkında bişi yazarsın

Kardeşim potansiyometrenin metal kılıfını L ve R kanalın GND lerine en kısa yoldan irtibatla. Faydası olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri