Amerikan lasko vantilatör 220 volt ta çalıştırdım

Berlin1

Üye
Merhaba arkadaşlar
Amerikan gelen lasko 3733 model vantilatör ü 220 volt a bağladık bir müddet çalıştı ve kökü yaptıktan sonra haiti bir patlamayla mevta oldu .
Motor mu yanmıştır yoksa önünde bir kondansatör var acaba o mu yanmıştır. Kondansatör değişimi ile kurtarabilirmiyiz

Ekli dosyalar

• 20180708_141915.jpg
    20180708_141915.jpg
    376.2 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG-20180708-WA0001.jpg
    IMG-20180708-WA0001.jpg
    109.8 KB · Görüntüleme: 20
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tüh be gitti canım vantilatör. Çaresi nedir sizce

Amerika standard ı 110volt 60hz
Avrupa standard ı 220volt 50hz
Sargılar yanmıştır.
Geçmiş olsun.

Caresi nedir yeni motor ismarlayip değiştireyim mi yoksa motoru tekrar sardirmak mantikli ekonomik olir mu ? Yeni motor alınca nasıl bir dönüştürücü almam lazım peki

Yeni motor + kargo + dönüştürücü için 220-110 trafo size maliyetli olur.
Sardırmak daha mantıklı. Lakin yine zor iş. Çünkü motor sargı yatağı 110volt için kalın tellere ayarlıdır. Tahminim.Yarısı kadar ince ve iki kat uzunlukta emaye tel kullanılır. Artı Tabiki işçilik. Randıman verirmi? Ayrı konu.
Usta ile görüşüp, fiyat alın bence.

Bu motoru sardırmak için tavsiye edebileceğiniz usta varmı bir kaç kişiye sordum dinlemedi bile .

üstüne git nebiçim bobinajçısın? de sar gitsin de aluminyum telli değil ki.

üstüne git nebiçim bobinajçısın? de sar gitsin de aluminyum telli değil ki.
Adamlar kalıplı üzerine gidemiyorum sanayi esnafından dayak yemek var işin içinde
Şaka bir yana ben almanyada yım kayseride evim internetten bulup bir kaç kişiye sordum olumsuz cevap aldım. Tanıdık bildik varsa iyi olur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri