Amerika'dan gelen 120V 650W kahve makinesi

Merhabalar, amerika'dan gelen 120V 650W 60 Hz'lik bir kahve makinem var. Bu gerilim ve güç değerlerinde dönüştürücüler oldukça pahalı, makinenin kendi fiyatını geçiyor. Başka bir seçeneğim var mı onu sizlere sormak istedim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Fiziken uyacak 220V bir rezistans ile değişmek kolaysa bu yöntem olabilir.

Kahve makinasının elektronik bir kontrol devresi yoksa yani
sadece rezistanstan ibaret ise
uygun güçte bir diyot ile yarım dalga doğrultmaç tipi bir yapı düşünülebilir.
Tabi bu şebekeye bayağı dengesiz yük olur, parazit yapar, E.M.I. açısından sıkıntı çıkarır,
aynı hattaki diğer cihazların çalışamamasına dahi sebep olabilir.

220 /110 volt , 750 waatt trafo alırsan, işini görür. motorolmadıgı için frekansızn 60 veya 50 hz olması sorun yaratmaz.

buna benzer bir filtre kahve makinesinin dönüşümünü yaptım rezistansı 220 v olanı ile değiştirdim elektronik kart kontrolünüde 220/110 bir trafo yardımıyla çalıştırdım ve makina çalıştı

buna benzer bir filtre kahve makinesinin dönüşümünü yaptım rezistansı 220 v olanı ile değiştirdim elektronik kart kontrolünüde 220/110 bir trafo yardımıyla çalıştırdım ve makina çalıştı
Trafo ıle gerılım degısecekse , rezıstans değişmeye ne hacet, Sadace şu olur, daha küçük trafo ve daha ucuza malıyet.

Teşekkürler herkese, rezistansı değiştirmek aklıma gelmemişti. Onu bir araştırayım.

Forum istatistikleri

Konular
129,349
Kullanıcılar
451,819
Son üye
Emre1773

Yeni konular

Geri