Türkiye'den gönderilen lamba Amerika'da nasıl çalışır?

emirk58

Üye
Merhaba,

Arkadaşıma Türkiye'deyken lamba hediye ettim. Fakat Amerika'da kendi evinde deneyince çalışmadığını söyledi. Voltaj farkından çalışmadı yüksek ihtimalle. Bu konularda pek bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim. Amazon USA'da baktığım dönüştürücüler hep USA-Avrupa ama çalışması için Avrupa-USA dönüştürücü lazım değil mi? Lambanın voltaj değerleri kabloda 300/300V yazıyor. Anahtarda 2A-250V yazıyor. Nasıl bir dönüştürücü almalıyım? Ayrıca ampul duyu E27 diye geçiyor. Orda E27'den farklı bir şey taksa yine de çalışır mı?

Ekli dosyalar

• volt.jpg
    volt.jpg
    308.5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hiç çalışmadığını söyledi

.amerıkada gerilim/voltaj, 110 vplt biliyorum. Takar takmaz yanmış , patlamış olmasın..

güzel insan, şimdi buradan esip gürlemek çok kolay, bir değil birden fazla nedenleri olabilir.
1-resimde 220 volt 2 amper olduğunu anlıyoruz.
2- amerika da Şebeke elektriği 110 volt 60 hz biliyoruz
3- lambanın tam özellikleri nedir? arada başka devre filan var mı?
4- E27 dünya standartıtır. dünyanın hiç bir yerinde değişmez her yerde aynıdır.
5- görmedim (paylaşmadınız) amazonda vb sitelerde satılanlar fiş/priz aparatıdır.
6- biraz daha ayrıntı

güzel insan, şimdi buradan esip gürlemek çok kolay, bir değil birden fazla nedenleri olabilir.
1-resimde 220 volt 2 amper olduğunu anlıyoruz.
2- amerika da şebeke elektriği 110 volt 60 hz biliyoruz
3- lambanın tam özellikleri nedir? arada başka devre filan var mı?
4- E27 dünya standartıtır. dünyanın hiç bir yerinde değişmez her yerde aynıdır.
5- görmedim (paylaşmadınız) amazonda vb sitelerde satılanlar fiş/priz aparatıdır.
6- biraz daha ayrıntı
Güzel abim,
1XE27/Max 60w Normal veya 20w yazıyor lambanın açıklamasında. Arada başka devre olduğunu sanmıyorum. Resimde gördüğünüz gibi kablo ve lamba (siyah boru lambanın gövdesi) ayrı, kabloyla lambadan çıkanı bağlamak gerekiyor.
.amerıkada gerilim/voltaj, 110 vplt biliyorum. Takar takmaz yanmış , patlamış olmasın..
olabilir ama öyle bir şey farketmemiş, farkedilmeden de yanıp patlıyorsa olabilir dediğiniz gibi.
kablo ayrı olduğu için, kabloyu 110 volt alıp lambayı 110 voltluk kabloya bağlarsa çalışır mı acaba?
duyun içi de böyle eğer lazım olursa diye çektim. 4/250 yazıyor.

Ekli dosyalar

• kablo.jpg
    kablo.jpg
    299.4 KB · Görüntüleme: 23
  • kablo110v.jpg
    kablo110v.jpg
    43.2 KB · Görüntüleme: 20
  • duy.jpg
    duy.jpg
    216 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
şöyle bir converter işe yarar mı?

Ekli dosyalar

• converter.jpeg
    converter.jpeg
    66.6 KB · Görüntüleme: 6
kocamanustam, arkadaşımın denediği ampul 120V/40W idi. Sorunun ampulde olduğunu düşünmüyorum, voltajla alakası yok mu?

amerika'da büyük güçlü ev aletleri 220V ile çalışıyor ama şimdilik bunu dikkate almayın. kablo, duy ve anahtarla gereksiz yere uğraşmayın önce ampulu değiştirmenizi tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri