alternatörde güç düşmesi

alternatörden alınan güç uyartımla değil tahrikle alakalıdır.
cos phi 0,8 yaparsam aktif gücüm değişmiyor. P=U.I.1,73.cos phi eşitliğine dikkat edecek olursanız cos phi 1 den ne kadar uzaklaşırsa o kadar akım artıyor sadece aktif güç değişmiyor reaktif artıyor
türbin karakteristikleriyle ilgili de döküman ve bilgiye ulaşamıyorum çinlilerle irtibat kuramıyoruz:(malesef

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
alternatörden alınan güç uyartımla değil tahrikle alakalıdır.
cos phi 0,8 yaparsam aktif gücüm değişmiyor. P=U.I.1,73.cos phi eşitliğine dikkat edecek olursanız cos phi 1 den ne kadar uzaklaşırsa o kadar akım artıyor sadece aktif güç değişmiyor reaktif artıyor
türbin karakteristikleriyle ilgili de döküman ve bilgiye ulaşamıyorum çinlilerle irtibat kuramıyoruz:(malesef
Aktif gücünüz elbette değişmeyecek, değişemez. cosfi=0.8 yap istediğin aktif gücü alırsın demiyorum ben. Çinlilerden öğrenemeniz gereken şey, türbinin nominal güç değeri, bu türbin senin generatörünü 460kW alabilecek şekilde tathrik edebiliyor mu edemiyormu? Türbinin uyarma akımı ve stator akımı değerlerine bağlı olarak limit değeri vardır. Tekrar altını ısrarla çiziyorum, türbinin uyarma akımı (reaktif güç) ve stator akımı değerlerine bağlı limit değerlerini gösteren yüklenme eğrisi (Capability Curve) vardır. Buna mutlaka bakmalısınız.
Kolay gelsin.

TURBİN
TYPE HLA551C - WJ - 65
MODEL NO SF460 - 10 2pc.
Max. HEAD 25 mt
Rated HEAD 21,7 mt
Rated DISCHARGE 2,52 m3/sn
POWER 489 Kw
SATANDART NO GB / T15468 - 1995
SPEED 600 rpm
RUNAWAY SPEED 1050 rpm
SUPPLIER
ZHEJIANG WANHIGH TECH.
MANUFACTURE
HANGZHOU SANHUI HYDROELECTRIC EQUIPMENTS CO. LTD. CHINA

ALTERNATÖR
TYPE SFWE - W460 - 10 / 990
DUTY S1
ENCL. IP 01
CONNECTION STAR
FREQUENCY 50 Hz
VOLT 400 V
CURRENT 830 A
EXCITATION VOLT 198 V
EXCITATION CURRENT 1,9 A
POWER FACTOR 0,8
PHASE 3
SPEED 600 rpm
RUNAWAY SPEED 1200 rpm
CAPASITY 575 kVA
OUTPUT 460 kW
INSULATION STAT. / ROT. F/F
STD NO GB / T7894 - 2001
SERIAL NO 2008671 - 2794
NET WT. 5380 kg

Elimdeki bilgiler bu kadar
debi : 5,5 m3/sn
düşü: 21 mt
türbin giriş basıncı 2,1 bar görmem lazım
ama çalışma esnasında 0,170 0,175 MPA yani 1,7 1,75 bar görüyorum
bu da cebri boru kaybı olsa gerek diye düşünüyorum

Türbin nominal güç değeri 489 kW. Generatör 460 kW.
30 kW gibi bir fark var. Benim tavsiyem, generatörden alacağın aktif güç değerini 460 kW'a ayarla. Yani Tamyük'e kadar çık ama cosfi=0.8'de çalış. cosfi=0.98 gibi değerlerde çalırsan 575x0.98=563,5 kW eder. Türbin ne yapsın? Verebileceği 489 kW.
Giriş basıncı değerinde de problem var. Mekanik yönden sistemini gözden geçirmelisin.
Kolay gelsin.

sn form_denizli
sizden bazı değer ve bilgileri almak istiyorum.
1-21m net düşümü? bürüt düşümü?
2-yükleme havuzu işletme kodu?(denizden yüksekliği)
3- kuyruk suyu (çıkış suyu) maksimum yükdeki kodu (denizden yüksekliği)
4-gurup çalışmazken fakat cebri boru ve salyangozda su varken salyangoz su basıncı
5-gurubu ilk devreye aldığınızda, yüklemeden önceki ve tam yükteki salyangoz basıncı
6-zamanla kendiliğinden yük düşünce salyangoz basıncı ve giriş çıkış su kodları
7-cebri boru çapı (içten içe) ve uzunluğu.
8-ızgara su geçiş aralığı (toplam aralığı)
bu değerleri verirseniz durum biraz daha netleşebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,119
Son üye
FurkanTurani1995

Yeni konular

Geri