Altın arama dedektörü

7805 ler ters bağlantı sonucu yanmıslar. Değiştikten sonra sorun kalmadı asınma kısa devre yok. @kesmez Ustamın yardımı ile sorun ortadan kalktı sadece basan tuşlar şimdi basmıyor. Tuş takımını Ölçtüm bi sorun gözükmedi. Şimdi bu tuşlar mikroçipemi gidiyor yoksa başka bir parçayamı gidiyor onu bulamadım. Araştırdım bu cihazın datasheet' ini bulamadım.servisle irtibata geçtim. Ücreti mukabilinde maltepeye gönderin yapalım dediler.
ücret ne kadardı

dedektör bobini bağladınızmı. belki tuşlar bobin bağlıyken çalışır.

dedektör bobini bağladınızmı. belki tuşlar bobin bağlıyken çalışır.
Bağladım üstadım çalışmadı. Cihaz ilk çalıştıgında tuşlar çalıştı sonra çalışmadı.

Tuş takımı nereye bağlı? Takip ediniz. Muhtemelen doğrudan işlemciye gidecektir. Bu durum işlemci arızası olabilir.
Ölçtüm işlemciye kadar sinyal var. Tuşların başında çoklu kondansatör var onu ölçemedim.
pic vdd vss arasında 5v olup olmadığını kontrl et.
5 volt var üstadım 11 ile 12ci ayak 31 ile 32ci ayak 5volt . direk 7805
Den geliyor. 7505 i taktım cihaz açıldı menü geldi. Tuşlarla menüde gezdim. Kapttım tekrar açtım menü, ileri, geri tuşları çalışmadı. Çipin ayaklarını ölçtüm temasızlık olabilir diye çipin girdiği yer sağlam. Sagdece çok ayaklı parçayı ölçemedim.

Ekli dosyalar

• IMG_20211113_165425.jpg
    IMG_20211113_165425.jpg
    149.9 KB · Görüntüleme: 9
Ölçtüm işlemciye kadar sinyal var. Tuşların başında çoklu kondansatör var onu ölçemedim.

5 volt var üstadım 11 ile 12ci ayak 31 ile 32ci ayak 5volt . direk 7805
Den geliyor. 7505 i taktım cihaz açıldı menü geldi. Tuşlarla menüde gezdim. Kapttım tekrar açtım menü, ileri, geri tuşları çalışmadı. Çipin ayaklarını ölçtüm temasızlık olabilir diye çipin girdiği yer sağlam. Sagdece çok ayaklı parçayı ölçemedim.

Onlar direnc. Aşağıdaki gibi.

images (6).jpeg

Aha nası bi direnç 6 ayaklı akşama bı bakayım ne gösteriyor. Dün Tuş filminin girdiği soketten işlemciye kadar ölçtüm sinyal aldım. İnşallah işlemci değildir. Eğer işlemci ise yeni alınan işlemciye program atılması gerekiyormu?

Aha nası bi direnç 6 ayaklı akşama bı bakayım ne gösteriyor. Dün Tuş filminin girdiği soketten işlemciye kadar ölçtüm sinyal aldım. İnşallah işlemci değildir. Eğer işlemci ise yeni alınan işlemciye program atılması gerekiyormu?

Direncle ilgili bağlantı bacak şeklini üstteki mesaja ekledim.

Nokta ile multimetreyi bağlayıp diğer bacakları tek tek öleceksiniz. Bu direncte kirik v.s. varsa butonlar calismayabilir.

İşlemci arızalı ise size programı da lazim. Malesef programı bulmak sorun olabilir. Ticari bir ürünün programını bulmak zordur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri