alarm sistemleri yardım edin

Gkhaan

Üye
mrb arkadaşlar hırsız için güvenlik sistemleri hakkında geniş bilgiye ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz bana

Sn.Gkhaan ,sorunuzu cevaplamak çok kapsamlı bir iş olduğundan, okuyanlar haklı olarak bir şey yazmamışlar.Cevap almak için daha net sorular sormalısınız.Güvenlik sistemleri hakkında genel hatları ile şunları yazabilirim;Piyasada çeşitli markalar ve fiyatlar her geçen gün düşüyor.Tabi ki kalite de her geçen gün düşüyor.Aslında alarm işinde de cctv işindede dünyanın önde gelen firmaları olduğu gibi son zamanlarda uzak doğu ürünler hızla piyasaya yayıldı.Bu işlerden fahiş kar sağlayan uygulama ve satış firmaları açısından iyi oldu.Alarm sistemleri ve kameralar son kullanıcı açısından ulaşılabilir hale geldi.Ama bir yandan da ülkemiz teknoloji çöplüğü haline geliyor.Hiçbir denetim olmadığı için iyi kötü her mamül satılıyor.Güvenlikten bahsediyoruz.Profesyonel işlerde paradox,dsc,vıtec,crow gibi kendini ispatlamış firmaları tercih etmeliyiz.Bence istikrarsız ne zaman ne yapacağı belli olmayan kalitesiz ürünleri hobi amacı dışında tercih etmemeliyiz.Üstelik bu ürünleri ithal eden firmalar kaç yıl bu işi sürdürürler acaba,2 yıl sonra lazım olduğunda bazılarını ara ki bulasın.

ürünleri aldıgınız firmalardan geniş bilgi alabilirsiniz

ürünlerin internet sitelerinde datasheet veya ona benzer dökümanlardan da yardım alabilirsiniz .

arkadaşım güvenlik sistemleri ile ilgili birçok forumda ve üretici bayilerde bilgi zaten var.

Forum istatistikleri

Konular
128,320
Kullanıcılar
450,157
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri