Alüminyum CNC işleme makinesi

oaykac

Üye
Robot parçaları üretmek için 50 cm e kadar alanda çalışma yapabilecek şunun gibi bir kabinli alüminyum masaüstü CNC işleme makinesi (CNC Freze) almayı düşünüyorum. Amacım 3 boyutlu parçaları alüminyumdan yapabilmek. Hangi makineyi önerirsiniz?

her makinenin kendine göre artıları ve eksileri vardır. makinenin olmasa bile sistemden kaynaklana arızalar yani olumsuzlukları vardır. bence tavsiyeleri bizden değil bu makinelere sahip kullanan kişilerden almanız daha mantıklı. bire bir konuşur canlı gözle görürsünüz. artılarını eksilerini kullanandan öğrenmek daha mantıklı.

anladım, teşekkrüler.
Raptorex Pro 3-Eksen Masaüstü CNC Freze makinesi var. 72.000 TL satış fiyatı. Bu makineye bu para verilir mi?

anladım, teşekkrüler.
Raptorex Pro 3-Eksen Masaüstü CNC Freze makinesi var. 72.000 TL satış fiyatı. Bu makineye bu para verilir mi?
iyi paraymış, benim o kadar param yok. oturup iyice araştırmak lazım. ama ekmek yiyecğin eşeği seçerken çok iyi bakmak lazım, sonunda o da benim karnımı doyuracak. yine de internette yazılı olana değil, sanayide bu işi yapanlardan fikir almayı tercih ederim.

anladım, teşekkrüler.
Eğer hassasiyet istiyorsan bu makine metal işlemede çok işini görmeyecektir. Sence alüminyun işleyen makinenin şasesi alüminyumdan mı olmalı? Ayrıca arabların,kızakların,vidalı millerin markasını yazmamışlar, muhtemelen ucuz çin mallarından oluşuyordur. Yani uzun lafın kısası cnc makineler ne kadar küçük olursa o kadar kalitesizleşirler. Çünkü ağır ve esnemeyen metalden yapılmak zorundadırlar. Maalesef cnc alanında kalite çok pahalıya mal oluyor.

anladım, teşekkrüler.
O para verilmez yahu. O nasıl bir fiyattır öyle. Neden 2 eksende kare kızak kullanılmışta Y ekseninde alt destekli mil kullanılmış. Y ekseninin suçu günahı ne ? :D:D Tabla olarak sadece kanallı alüminyum profil var. Hobi amaçlı yapılmış bir makina senin işine yaramaz. Ev ortamında mı çalıştıracaksın bilmiyorum ama daha profesyonel tezgahlara bakmalısın. 50cm x 50cm işleme olanı olan bir tezgah bi hayli büyük olur zaten.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri