AKZ250 ve TB6600 sürücü arasında kablolama için yardım lazım.

3 amper abartılacak bir güç değil. Bence mike kullanılabilir ki ben kullanmıştım ama benimkiler 5 pinli idi ve .75mm kablo lehimleme problemli olmuştu. Bu yüzden askeri tip olanlardan aldım.

Sanırım forumda motor için kullananlar var, ben de kullanmayı düşünmüştüm. Bilsek iyi olurdu.

Bir-iki satıcı akım bilgisi vermemiş, konnektörün amacı akım taşımak da değil tabi.

Eğer sürücü ile step motor arasında kullanacaksanız, kullanılabilir. Ben 36V 4A kullaniyorum, sıkıntı olmadı,
https://www.google.com.tr/search?q=...hWFxxQKHcuWBqcQ_AUIBygB&biw=360&bih=616&dpr=2

Yabancılarda genelde mike jak kullanıyor .

Son düzenleme:
Buyur hocam. 5000 feed

umarim bu yuksek feed ile en kısa zamanda bir kesim videosu atarsın, benim motorlar 2200 feede kadar çıkıyor ... 1000 feed max ayarda tutuyorum... şu anda bnm router ı revize ediyorum hassasiyet ve daldırma konusunda takıntı yaptım. 05 mm daldırma ve 500 feed hızda 3.175 mm uç bir süre sonra kırılıyor ve buda beni rahatsız etmeye başladı. mevcut motor ve spindle ile 2 mm daldırma yı çok rahat işleyebilmem lazım ama bu değerleri yakalayamadım henuz...
yuksek hızlı kesim yaptıgında ortaya çıkan işin ölçülerinde çizim ve çıkan sonuç hakkında bilgilendirirsen bizleri memnun olurum... sonuçlar iyi çıkarsa bende akz250 ye geçeceğim artık :)
benim düşündüğüm kart şu olur büyük ihtimal: http://sahinrulman.com/site/index.p...lpt/4-eksen-lpt-kontrol-kart-600mhz-220v.html

bu kart step motoru divizör olarakda kullandirtıyor ayrıca

Anladığım kadarıyla enable kablosunu direk outputa girmişsin. Bunun yanlış olduğunu düşünmekteyim. Çıkışları direkt kullanmak yerine çıkışlara röle koyarak röle ile çıkışları kontrol etmek daha sağlıklı.

Birde 5V besleme için kesinlikle ve kesinlikle harici güç kaynağı kullan abi. Güç kaynağı kullanırsan hem bilgisayarını aşırı yüklenmelere karşı korursun hemde kontrol kartı zarar görmez.

2 adet akz250 kullanıyorum farklı 2 makinede. Makinenin birisi servolu sistem Servoları On-Off yapmak için 3 çıkışlı bir röle kullandık. Bu rölede kontrol kartı üzerinde sadece 1 output çıkışından tetikleme alıyor. Resete bastığımda kart röleyi rölede servoları çalıştırıyor. Diğer makinede step var aynı şekilde o panoda da harici 5v güç kaynağı kullanıyorum. Daha sağlıklı oluyor her türlü

Eklediğim resimdeki bahsettiğim makinenin panosu. Start Relay Servoları on/off konumuna alıyor. Ayrıca servo sürücüler için koyduğumuz 24 volt güç kaynağının haricinde 5v dönüştürücü ile akz üzerindeki voltaj yüklemesini minimuma indirdik. O rölenin hemen solundaki 7-8 adet olan incecik rölelerde çıkış röleleri. Acil stop röleleri ile de servo sürücüler hata verdiğinde acil stopa basması için eklendi :)

Ekli dosyalar

• 20160124_155748.jpg
    20160124_155748.jpg
    467.8 KB · Görüntüleme: 24
Eger kullandigin 3.175mm uc karbur ise kirilir. HSS kullan.

4mm ve daha kalin uclarda karbur makbul.

Evet haklisin. 5v harici guc kaynagi kullanmakta fayda var.

Bilgisayara acimiyorum da kontrol kartina acirim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Eger kullandigin 3.175mm uc karbur ise kirilir. HSS kullan.

4mm ve daha kalin uclarda karbur makbul.

Evet haklisin. 5v harici guc kaynagi kullanmakta fayda var.

Bilgisayara acimiyorum da kontrol kartina acirim.

Bu makinede all in one kullandığım için ben bilgisayarada kıyıyorum :D Ayrıca bilgisayarın bozulmasından ziyade usb çıkış 5V için yetersiz kalıyor gibime geliyor

Sanoyorum 5v cikisin amperi cok dusuk ama belli olmaz. Riske degmez.

Dediğin gibi amper düşüklüğünden kaynaklanıyor büyük ihtimalle.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri