4 Eksen CNC USB Kontrol AKZ250 ve Slave eksen sorunu

Selam kardeşim,

mach3 ayarları bozulmuş gibi duruyor. Sizin yerinizde olsam programı kaldırıp tekrar kurardım. En azından denemiş olurdum. Kolay gelsin.
Evet 5 kere sildim yükledim fakat nafile farklı sürümlerini de denedim. Safe z gcode felan çalışıyor ama elle harekette slave çalışmıyor. Windows 10 ile de alakalı olacagını zannetmiyorum. Kartta sıkıntı olsa slave axisi hiç çalıştırmaz.

Ben xhc mach3 kartını kullanıyorum. Köprüde çift motor ile. Çift motor çift sürücü Var köprüde. Ancak sinyali tek eksenden alıyor. Ve de çok şükür gayet memnunum. Sürekli alüminyumda kaba paso çalışmama rağmen dün işlediğim bir parçada 130.95 i yakalamışım. Size de tek sinyal çıkışından çift sürücüye sinyal vermenizi öneririm. Slave işi biraz sıkıntı

Ben xhc mach3 kartını kullanıyorum. Köprüde çift motor ile. Çift motor çift sürücü Var köprüde. Ancak sinyali tek eksenden alıyor. Ve de çok şükür gayet memnunum. Sürekli alüminyumda kaba paso çalışmama rağmen dün işlediğim bir parçada 130.95 i yakalamışım. Size de tek sinyal çıkışından çift sürücüye sinyal vermenizi öneririm. Slave işi biraz sıkıntı
Aynen sonunda öyle yapacak gibi görünüyorum. Kartım nvem 6 axis eternet kart. Soruna halen bir çözüm bulamadım bu sorunu yaşayan yamlız ben degildirim. Ama hata mach3 ten kaynaklanıyor gibi.

Başlığa istinaden yazdım ben. Slave axis e alternatif olarak tek eksenden çift motora sinyal almak çok daha güzel oluyor. Özellikle kartın 3 eksen ise... yalnız iki motorun kablo boyları aynı olmalı ki pulseden kaynaklı kalibrasyon sorunu olmasın. Şu an ben çift motor hareketli köprü kullanıyorum ve 30-40 saatte bir yüzde 2 hata çıkarıyor. Onun için de arada bir kalibrasyon yapıyorum. Kişisel fikrimi sorarsan metal ağırlıklı işleme yapacaksan mutlaka sabit köprü, hareketli tabla yapmanı öneririm. O sayede hem yüksek hız köprü vuruntusu olmuyor hem de koca köprü yerine tablan tek motordan yürüyor. Burada amaç eksenleri tek motor çalıştırıp kablirasyon vb sıkıntılarıla uğraşmamak. Tabi sabit köprü sistemde y eksenden bi 200mm feragat edersin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri