4 Eksen CNC USB Kontrol AKZ250 ve Slave eksen sorunu

Makinanın yanında olsam lpt kart ile aynı tepkiyi veriyor mu diye deniycem de anca haftasonu olur o iş
Brain ile halletsek olur mu ?:)
Hangi input u kullanıyorsunuz?
bahssettiklerinizin hepsimni denendim bi problem yok kartımın beslemesi 24 volt giriş sinyalleride 24 volt cnc panosu icerisindeki guc kaynagı sadece usb kartı besliyor ve giriş cıkıs sinyallerini besliyor baska birsey beslemmiyor
birde söyle bisey calısana karadar start vermiyorum startı verip kesiyorum yani bir insanın start dugmesine basıp cekmesi gibi

Ekteki dosyayı C:\Mach3\Brains buraya atın resimdeki yönergeleri takip edin. Oemtrigger olmadan brain üzerinden direkt start butonuna basıyor. INPUT4 e göre ayarlandı
1.png
2.png

Ekli dosyalar

• input.rar
    317 bayt · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
tesekkur ederim hafta içi deneyeceğim bakalım insallah zaman kazana bilirim işlem süresinden

hocam birde z ekseninde frenli motor kullandım fren kablolarını direk 24 volt güc kaynagına bagladım enerji verdiğimde sürücü kendini toparlayana kadar fren acıyor ve z ekseni 1 cm kadar asağıya kayıyor bunu nasıl engellerim

tesekkur ederim hafta içi deneyeceğim bakalım insallah zaman kazana bilirim işlem süresinden

hocam birde z ekseninde frenli motor kullandım fren kablolarını direk 24 volt güc kaynagına bagladım enerji verdiğimde sürücü kendini toparlayana kadar fren acıyor ve z ekseni 1 cm kadar asağıya kayıyor bunu nasıl engellerim
port&pin>output signals de enable çıkışları var kartta ki çıkış pinini buna atayarak bir röle yardımı ile freni kontrol edebilirsin.

z eksenine nasıl ataya bilirim bunu acaba yani z calıstıgında fren ac sın gibi kart sürücülerden önce enerjileniyor

anladım cok tesekkur ederimm
step motor sürücülerine 48 volt vermek isitiyorum öneriniz ne olur acaba

Son düzenleme:
Makinanın yanında olsam lpt kart ile aynı tepkiyi veriyor mu diye deniycem de anca haftasonu olur o iş
Brain ile halletsek olur mu ?:)
Hangi input u kullanıyorsunuz?

Ekteki dosyayı C:\Mach3\Brains buraya atın resimdeki yönergeleri takip edin. Oemtrigger olmadan brain üzerinden direkt start butonuna basıyor. INPUT4 e göre ayarlandı
Ekli dosyayı görüntüle 51007Ekli dosyayı görüntüle 51008
rica etsem dosyayı yeniden atabilirmisiniz acamadım da

Bendede benzer bir problem var slave axis calisiyor fakat sadece mdi dan g code girince. Ama jog modunda tuşlar ile kullanınca slave axis çalışmıyor. Program yükledigimdede çalışıyor. Sizce yön tuşlarında slave axis neden çalışmaz.

Bendede benzer bir problem var slave axis calisiyor fakat sadece mdi dan g code girince. Ama jog modunda tuşlar ile kullanınca slave axis çalışmıyor. Program yükledigimdede çalışıyor. Sizce yön tuşlarında slave axis neden çalışmaz.

Selam kardeşim,

mach3 ayarları bozulmuş gibi duruyor. Sizin yerinizde olsam programı kaldırıp tekrar kurardım. En azından denemiş olurdum. Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri