Akim trafosu uclari?

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
Abilerim.bu akim trafosunu anlayana kadar gobegim catladi.net bilgi lazim.okuyorum arastiryorum ama istediğim bilgiye ulasamiyorum..bara tipi akim trafso var elimde..bunun p1 ve p2 uclari ana kabloya bağlanacak seri.bunu anladim..yalniz k-l ve s1 -s2 uclari da var..k l uclari enerji analizorune baglanmis.s1 s2 uclari boşta..enerji analizorune s1 s2 uclari bağlansa ne olur.??
2.sorum bu uçlar ne ise yariyor.?s1 s2 sekonder uclari onu anladim da k ve l uclari ne peki?..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Abilerim.bu akim trafosunu anlayana kadar gobegim catladi.net bilgi lazim.okuyorum arastiryorum ama istediğim bilgiye ulasamiyorum..bara tipi akim trafso var elimde..bunun p1 ve p2 uclari ana kabloya bağlanacak seri.bunu anladim..yalniz k-l ve s1 -s2 uclari da var..k l uclari enerji analizorune baglanmis.s1 s2 uclari boşta..enerji analizorune s1 s2 uclari bağlansa ne olur.??
2.sorum bu uçlar ne ise yariyor.?s1 s2 sekonder uclari onu anladim da k ve l uclari ne peki?..

P1-P2 uçları primer tarafın bağlantı uçlarıdır.Diğer K-I yada S1-S2 uçları ise sekonder kısımdır. Ölçümü yapan cihaza yada sayaca bağlanır.Anlamadığınız kısım neresi

JOQ19n.jpg

P1-P2 uçları primer tarafın bağlantı uçlarıdır.Diğer K-I yada S1-S2 uçları ise sekonder kısımdır. Ölçümü yapan cihaza yada sayaca bağlanır.Anlamadığınız kısım neresi

JOQ19n.jpg
Ustam k ve l uçları analizore gidiyor.s1 s2 uçları boşta.biz k veya l yi topraklayip s1 ve s2 yi analizore versek farkediyormu

Şimdi akımın yönü önemli eğer akım p1-den girip p2 den devam ediyorsa S1 canlı uç S2 cansız uç olur.Yani S2 topraklanır.Topraklamanı buna göre yap akımın alttan ve üstten gelmesi S1 ve S2 uçlarının değişmesine neden olur.Tersi durum söz konusu ise S2 canlı uç olur.

Bağlantıda her iki ucu da (Canlı ve topraklı uç) ilgili cihaza bağlanır.

Son düzenleme:
Şimdi akımın yönü önemli eğer akım p1-den girip p2 den devam ediyorsa S1 canlı uç S2 cansız uç olur.Yani S2 topraklanır.Topraklamanı buna göre yap akımın alttan ve üstten gelmesi S1 ve S2 uçlarının değişmesine neden olur.Tersi durum söz konusu ise S2 canlı uç olur.

Bağlantıda her iki ucu da (Canlı ve topraklı uç) ilgili cihaza bağlanır.
Ustam genel olarak anladım..peki s1 s2 nin kisa devre edilmesi hangi durumlarda oluyor.

Akım trafosu kullanılmadığı zaman yani herhangi bir cihaza bağlantı yapılmayacaksa uçlarında tehlikeli gerilim oluşmaması için kısa devre edilir.
K-l veya s1-s2 uçları iki ayrı ölçüm cihazına bağlanması için mi yapılmış.?.bara tipi akim trafosunda bu uçlar var.ama.içinden kablo geçebilen akim trafosunda k ve l uçları yok.bunun sebebi ne peki?

K-l veya s1-s2 uçları iki ayrı ölçüm cihazına bağlanması için mi yapılmış.?.bara tipi akim trafosunda bu uçlar var.ama.içinden kablo geçebilen akim trafosunda k ve l uçları yok.bunun sebebi ne peki?

Söz konusu akım trafosunun resmini paylaşabilir misiniz ? Benim bildiğim akım trafolarında sadece S1-S2 uçları var çift sekonderli olan tipini görmedim.Yada bağlantıyı mı karıştırıyorsunuz S1-S2 zaten K-I uçlarına bağlanıyor.

Son düzenleme:
Söz konusu akım trafosunun resmini paylaşabilir misiniz ? Benim bildiğim akım trafolarında sadece S1-S2 uçları var çift sekonderli olan tipini görmedim.Yada bağlantıyı mı karıştırıyorsunuz S1-S2 zaten K-I uçlarına bağlanıyor.
İşyerine gidince ikisinide paylasacam ustam.

Ekli dosyalar

• IMG_20171031_135522.jpg
    IMG_20171031_135522.jpg
    146.3 KB · Görüntüleme: 299
  • IMG_20171031_135603.jpg
    IMG_20171031_135603.jpg
    239.2 KB · Görüntüleme: 280
  • IMG_20171031_132749.jpg
    IMG_20171031_132749.jpg
    137.2 KB · Görüntüleme: 261
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamam önceki mesajlarımda belirttiğim gibi S1-S2 uçları bağlayacağın cihazın K-I uçlarına bağlanacak.Yani S1-S2 uçları aynı zamanda K-I uçları demek aşağıdaki şekildeki gibi

DyD80v.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri