Akim trafosu uclari?

En başta söylediğim yere geldik.Ölçme yapmak istediğiniz şalter çıkışı, akım trafolarının üstüne bir kablo ile girilecek,şalterden söktüğünüz kablolarda akım trafosunun çıkışın bağlanacak. Olay bu.Kabloları,söktüğünüz sırada bağlarsanız,yükünüzün ters dönmesini engellersiniz.Ölçü aleti-
nin çalışması için,ayrıca nötr bağlantısı yapmalısınız.Tabi sac gövdeninde topraklanması gerekir.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tamam önceki mesajlarımda belirttiğim gibi S1-S2 uçları bağlayacağın cihazın K-I uçlarına bağlanacak.Yani S1-S2 uçları aynı zamanda K-I uçları demek aşağıdaki şekildeki gibi

DyD80v.jpg
Ustam saolasin.Allah razi olsun.tek sorum şu.benim burada topraklayacagim bir uç var mi iste onu soruyorum?k-l uçları zaten analizore bağlı.?

Canlı uç cansız uç konusundan bahsetmiştik cansız uca topraklama bağlayacaksın.

Canlı uç cansız uç konusundan bahsetmiştik cansız uca topraklama bağlayacaksın.
Ustam bu uçların canlı veya cansız olduğunu kontrol kalemi ile bakıp anlayabilir miyim.?. Yoksa L yani s2 ucunu topraklamak kural mi?..akim yönü p1 giriş p2 çıkış olacak şekilde bagladim..analizoru aktif hale getirdim.herşey normal fakat su topraklama konusunu iyice çözmem lazim.onemliymis cunku

Ustam bu uçların canlı veya cansız olduğunu kontrol kalemi ile bakıp anlayabilir miyim.?. Yoksa L yani s2 ucunu topraklamak kural mi?..akim yönü p1 giriş p2 çıkış olacak şekilde bagladim..analizoru aktif hale getirdim.herşey normal fakat su topraklama konusunu iyice çözmem lazim.onemliymis cunku

Kontrol kalemi ile voltaj göremezsin.Çünkü çok küçük akımlar geçer üzerinden kontrol kalemi bunu algılayamaz. Topraklama kısmına takmışsın tekrar anlatıyorum akım yönü P1 den -P2 ye ise S1 canlı S2 topraklı olacak.Akımın yönü (enerjinin geliş gidiş yönününden bahsediyorum) P2 den girip P1 den devam ediyorsa S2 canlı S1 topraklı olacak bunu akımın yönü yani panonun dizaynı belirler.

PODqN5.jpg

Daha da farklı nasıl anlatılır bilemiyorum

Kontrol kalemi ile voltaj göremezsin.Çünkü çok küçük akımlar geçer üzerinden kontrol kalemi bunu algılayamaz. Topraklama kısmına takmışsın tekrar anlatıyorum akım yönü P1 den -P2 ye ise S1 canlı S2 topraklı olacak.Akımın yönü (enerjinin geliş gidiş yönününden bahsediyorum) P2 den girip P1 den devam ediyorsa S2 canlı S1 topraklı olacak bunu akımın yönü yani panonun dizaynı belirler.

PODqN5.jpg

Daha da farklı nasıl anlatılır bilemiyorum
Ustam anladim seni de yorduk hakkini helal et:).

Ustam anladim seni de yorduk hakkini helal et:).
Üstad bu konudaki son sorum.:)..
Herşeyi anladım.panoyu kurdum.herşey faal.sorun yok:)..topraklanacak ucu ters baglarsak ne gibi bir sorun olabilir?..yami akımın yönü p1 den p2 ye doğru.topraklanacak uç s2.biz s1 i toplarsak sonuc ne olur.analizorde kısa devre vs bir arıza olurmu?

Üstad bu konudaki son sorum.:)..
Herşeyi anladım.panoyu kurdum.herşey faal.sorun yok:)..topraklanacak ucu ters baglarsak ne gibi bir sorun olabilir?..yami akımın yönü p1 den p2 ye doğru.topraklanacak uç s2.biz s1 i toplarsak sonuc ne olur.analizorde kısa devre vs bir arıza olurmu?

ölçüm hatası olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri