Akım ve voltaj konuları ile ilgili

Aynı başlık altında iki farklı üyemizden iki ayrı soru var!..

5A çeken alıcı istenen uyarı devresi için biraz daha detay gerekiyor:

Gerilim kontrollü olarak normal ac/dc röle veya lamba kullanılabilir.

Akım kontrolü zorunlu ise kontaklı dijital ampermetre kullanılabilir.

Reed rölenin genelde mıknatıslı kullanımlarını biliyorum. Anlatılan devrede nasıl kullanılacağını ben de öğrenmek isterim.
Biraz daha ayrintili açiklayayim ustalarim kullanmak istediğim alan senkron generatorun sargı ısitıcilari bu isiticılar unite calismazken 380 V ta 4-5 amper araliginda akim cekip sargıyı nem ve rutubetten koruyor olasi bir rezistans kesmesi durumunda bu isitıcınin geriliminde bir degısıklik olmayacak sadece akım en saģlikli bilgiyi vereceģinden boyle bi parca varmi dedim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ustam ısıticım zate plc kontrollu devreye girip ćıkıyor yalniz rezistansi kestiğinde yani koptuğunda devreye girse bile bi işe yaramayacaktir bu devrenin kış aylarinda herdaim çizelgeyle not tutulup takip edilmesi daha doğru olacaktır

Yani diyorsunuzki ortama 10 derecelik bir termostat monte edeyim bu termostatta daimi bi şekilde bi roleyi cekili tutsun eģerki bir gun isitici ariza eder ortam sicakligida 10 derecenin altina duserse bu role enerjisiz kalsin

Yani diyorsunuzki ortama 10 derecelik bir termostat monte edeyim bu termostatta daimi bi şekilde bi roleyi cekili tutsun eģerki bir gun isitici ariza eder ortam sicakligida 10 derecenin altina duserse bu role enerjisiz kalsin
Ayarlama sıcaklıgın, 30,,,40,, 50,, vs her neyse senın bılecegın deger, şu an kaç derece ısıtıyor bakın, onun 5-10 derece altına termostat ayarlayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri